• e enjte, 25 korrik 2024
Tre persona humbën jetën me armë zjarri në Shqipëri, policia heton pas autorëve

Tre persona humbën jetën me armë zjarri në Shqipëri, policia heton pas autorëve

Tiranë, 21 korrik 2024 (MIA) - Tre persona kanë humbur jetën mbrëmë në një përleshje mes klaneve lok...

Policia në Tiranë ka konfiskuar armë dhe municion të kontrabanduara nga Kosova

Policia në Tiranë ka konfiskuar armë dhe municion të kontrabanduara nga Kosova

Tiranë, 24 maj 2024 (MIA) - Në një aksion policor në Tiranë është parandaluar kontrabanda e armëve d...

Arrestohen të paktën tre persona për sjellje të dhunshme në protestën në Tiranë

Arrestohen të paktën tre persona për sjellje të dhunshme në protestën në Tiranë

Tiranë, 26 prill 2024 (MIA) - Protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranë, e përcjellë me hedhje të...

Taravari nga Cyrihu: Maqedonia e Veriut ndodhet para një udhëkryqi, duhet të rrisë bashkëpunimin me Prishtinën, Tiranën, Sofjen dhe Athinën

Taravari nga Cyrihu: Maqedonia e Veriut ndodhet para një udhëkryqi, duhet të rrisë bashkëpunimin me Prishtinën, Tiranën, Sofjen dhe Athinën

Shkup, 21 prill 2024 (MIA) - Kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari bashkë me liderët e k...

Xhaferi në Konferencën e Tiranës: Plani i rritjes dhe Tregu i përbashkët rajonal janë kryesorë për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

Xhaferi në Konferencën e Tiranës: Plani i rritjes dhe Tregu i përbashkët rajonal janë kryesorë për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhafe...

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë filloi pa liderët e Malit të Zi dhe Kosovës

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë filloi pa liderët e Malit të Zi dhe Kosovës

Tiranë, 29 shkurt 2024 (MIA) - Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Tiranë në samitin kus...

Xhaferi do t’i drejtohet Panelit “Hyrje në tregun e vetëm” në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë

Xhaferi do t’i drejtohet Panelit “Hyrje në tregun e vetëm” në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë

Shkup, 29 shkurt 2024 (MIA)- Kryeministri Talat Xhaferi sot e vazhdon vizitën e punës në Tiranë, Rep...

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti Ballkani Perëndimor - BE

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti Ballkani Perëndimor - BE

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) - Pas samitit të sotëm për Ukrainën, Tirana nesër do të jetë nikoqire e...

Xhaferi dhe Zelenski në Tiranë nënshkruan deklaratë të përbashkët për integrimet euroatlantike të Ukrainës

Xhaferi dhe Zelenski në Tiranë nënshkruan deklaratë të përbashkët për integrimet euroatlantike të Ukrainës

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhafe...

ZGJEDHJET 2024/ Osmani: Nuk e marrim funksionin e presidentit që të tregojmë dominim, punojmë për një shtet të përbashkët

ZGJEDHJET 2024/ Osmani: Nuk e marrim funksionin e presidentit që të tregojmë dominim, punojmë për një shtet të përbashkët

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme dhe kandidat për president në zgjedhjet...

Pendarovski - Zelenski: Maqedonia e Veriut si anëtare e NATO-s mbështet kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në Aleancë

Pendarovski - Zelenski: Maqedonia e Veriut si anëtare e NATO-s mbështet kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në Aleancë

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Zhvillimi i fundit i ngjarjeve në Ukrainë dhe mundësitë për thellimin...

Mariçiq nga Tirana: Vendosja e prioriteteve për zbatimin e Planit të rritjes është garanci për një integrim të përshpejtuar të suksesshëm në BE

Mariçiq nga Tirana: Vendosja e prioriteteve për zbatimin e Planit të rritjes është garanci për një integrim të përshpejtuar të suksesshëm në BE

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë Teknike për Çështje Evropiane, Boja...

Zelenski: Vendet e Ballkanit janë nën kërcënim nga Rusia; Rama: Ka një kërcënim real nga Rusia, nuk duhet të luajmë me zjarrin

Zelenski: Vendet e Ballkanit janë nën kërcënim nga Rusia; Rama: Ka një kërcënim real nga Rusia, nuk duhet të luajmë me zjarrin

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) – Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodimir...

Pendarovski: Mbështetje për Ukrainën që të zgjedhë lirshëm rrugën që do të ndjekë në të ardhmen

Pendarovski: Mbështetje për Ukrainën që të zgjedhë lirshëm rrugën që do të ndjekë në të ardhmen

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Mbështetje e plotë për Ukrainën që lirishëm të zgjedhë rrugën që do të...

Xhaferi në Samitin për  Zhvillim të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Xhaferi në Samitin për Zhvillim të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë teknike, Talat Xhaferi, prej sot  është në vi...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR