• e martë, 18 qershor 2024
Nesër në Tiranë do të mbahet samiti Ballkani Perëndimor - BE

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti Ballkani Perëndimor - BE

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) - Pas samitit të sotëm për Ukrainën, Tirana nesër do të jetë nikoqire e...

Qeveria: Me Ligjin për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile jepet dritë e gjelbër për mekanizëm plotësues kundër korrupsionit

Qeveria: Me Ligjin për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile jepet dritë e gjelbër për mekanizëm plotësues kundër korrupsionit

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot e miratoi Ligjin për...

ZGJEDHJET 2024/ Bordi Ekzekutiv i LSDM-së e mbështeti Stevo Pendarovskin për kandidat për president të shtetit

ZGJEDHJET 2024/ Bordi Ekzekutiv i LSDM-së e mbështeti Stevo Pendarovskin për kandidat për president të shtetit

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Bordi Ekzekutiv i LSDM-së në përbërje të zgjeruar në mbledhjen e sotme...

ZGJEDHJET 2024/ Shaqiri: Ende nuk është vendosur se kush do të jetë bartës i listës zgjedhore të BDI-së në NJZ 5, i mirëseardhur është çdo bashkim

ZGJEDHJET 2024/ Shaqiri: Ende nuk është vendosur se kush do të jetë bartës i listës zgjedhore të BDI-së në NJZ 5, i mirëseardhur është çdo bashkim

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Arsimit dhe Shkencës dhe anëtar i Kryesisë së Bashkimit Dem...

Xhaferi dhe Zelenski në Tiranë nënshkruan deklaratë të përbashkët për integrimet euroatlantike të Ukrainës

Xhaferi dhe Zelenski në Tiranë nënshkruan deklaratë të përbashkët për integrimet euroatlantike të Ukrainës

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhafe...

Kovaçevski: Parashikimet e VMRO-DPMNE-së janë gjithmonë të gabuara, presim më shumë mandate të deputetëve se sa opozita

Kovaçevski: Parashikimet e VMRO-DPMNE-së janë gjithmonë të gabuara, presim më shumë mandate të deputetëve se sa opozita

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti aktual Stevo Pendarovski pritet të promovohet zyrtarisht si...

Këshilli Gjyqësor: Me ndërhyrjen në ligj drejtpërdrejt ndikohet në funksionimin normal të gjykatave

Këshilli Gjyqësor: Me ndërhyrjen në ligj drejtpërdrejt ndikohet në funksionimin normal të gjykatave

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Këshilli Gjyqësor sot pasdite përmes një kumtese reagoi për ndryshimet...

Miç Mekonel njoftoi se do të tërhiqet nga funksioni në nëntor

Miç Mekonel njoftoi se do të tërhiqet nga funksioni në nëntor

Uashington, 28 shkurt 2024 (MIA) - Lideri i republikanëve në Senatin amerikan, Miç Mekonell njoftoi...

Xhaferi për

Xhaferi për "Report Tv": Po punojmë për parakushtet për zgjedhje të lira, korrekte dhe demokratike

Shkup, 28 shkurt 2024 (MIA) - Duke qenë se jemi në një vit zgjedhor për zgjedhjet presidenciale në p...

Kubrakov: Ukraina nuk do ta mbyllë kufirin me Poloninë

Kubrakov: Ukraina nuk do ta mbyllë kufirin me Poloninë

Kiev, 28 shkurt 2024 (MIA) - Ukraina nuk do ta mbyllë kufirin me Poloninë dhe nuk ka marrë pjesë në...

Zelenski pas takimit me Vuçiqin: E falënderova Serbinë për ndihmën dhe mbështetjen për Ukrainën

Zelenski pas takimit me Vuçiqin: E falënderova Serbinë për ndihmën dhe mbështetjen për Ukrainën

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodomir Zelenski në platformën X ka ndarë hollë...

ZGJEDHJET 2024/ Osmani: Nuk e marrim funksionin e presidentit që të tregojmë dominim, punojmë për një shtet të përbashkët

ZGJEDHJET 2024/ Osmani: Nuk e marrim funksionin e presidentit që të tregojmë dominim, punojmë për një shtet të përbashkët

Tiranë, 28 shkurt 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme dhe kandidat për president në zgjedhjet...

Gazetarët në një letër të hapur kërkojnë nga Izraeli qasje në Rripin e Gazës

Gazetarët në një letër të hapur kërkojnë nga Izraeli qasje në Rripin e Gazës

Jerusalem, 28 shkurt 2024 (MIA) - Një grup i 55 gazetarëve nga më shumë vende nënshkruan letër të ha...

Hezbollah pohon se ka kryer sulme ndaj qëllimeve izraelite

Hezbollah pohon se ka kryer sulme ndaj qëllimeve izraelite

Bejrut, 28 shkurt 2024 (MIA) - Hezbollahu njoftoi se i ka sulmuar pozicionet izraerlite dhe ush...

Sinjehubov: Kupjansk është bombarduar, të paktën dy njerëz vdiqën

Sinjehubov: Kupjansk është bombarduar, të paktën dy njerëz vdiqën

Kiev, 28 shkurt 2024 (MIA) - Aeroplanë luftarakë rusë e bombarduan Kupjanskun në rajonin Harkov....

Image

QËNDRONI TË LIDHUR