• e premte, 19 korrik 2024
Siljanovska Davkova: Nga Matarella kërkova garanci për integrimet evropiane

Siljanovska Davkova: Nga Matarella kërkova garanci për integrimet evropiane

Romë, 24 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot në Romë në takimin me homologu...

Nis integrimi gradual në BE: Një shtytje për Ballkanin Perëndimor

Nis integrimi gradual në BE: Një shtytje për Ballkanin Perëndimor

Shkup, 24 maj 2024 (MIA)- Mbajtja e momentit të zgjerimit të BE-së mund të arrihet edhe nëpërmjet sh...

Mickoski: Duhet të bashkohemi nën të njëjtin flamur dhe të punojmë për të ardhmen e përbashkët

Mickoski: Duhet të bashkohemi nën të njëjtin flamur dhe të punojmë për të ardhmen e përbashkët

 Strugë, 24 maj 2024 (MIA)  - Qeveria e re do të promovojë dhe përfaqësojë unitet dhe bash...

Kryetari i BDI-së uron 24 Majin -  Ditën e Shën Kirilit dhe Metodit

Kryetari i BDI-së uron 24 Majin - Ditën e Shën Kirilit dhe Metodit

Shkup, 24 maj 2024   Kryetari i BDI-së, z. Ali Ahmeti, me një njoftim në faqen e t...

Forcat izraelite i kanë intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës

Forcat izraelite i kanë intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës

 Gazë, 24 maj 2024 (MIA) - Forcat izraelite sot i forcuan sulmet ndaj Gazës dhe luftime të ashp...

SHBA-ja dhe BE-ja kanë filluar një mekanizëm të përbashkët për forcimin e integritetit të informacioneve në Ballkanin Perëndimor

SHBA-ja dhe BE-ja kanë filluar një mekanizëm të përbashkët për forcimin e integritetit të informacioneve në Ballkanin Perëndimor

 Uashington, 24 maj 2024 (MIA) - Departamenti Amerikan i Shtetit dhe Shërbimi për Politikë të J...

Stano: BE-ja nuk është anëtare e KB-së, nuk mund të komentojmë votimin individual të shteteve për rezolutën për Srebrenicën

Stano: BE-ja nuk është anëtare e KB-së, nuk mund të komentojmë votimin individual të shteteve për rezolutën për Srebrenicën

 Bruksel, 24 maj 2024 (MIA) - Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano deklaroi se BE-ja...

Kostadinovska - Stojçevska: Misioni mësimor i Cirilit dhe Metodit është shenjtëria dhe krenaria jonë të cilën e festojmë edhe sot

Kostadinovska - Stojçevska: Misioni mësimor i Cirilit dhe Metodit është shenjtëria dhe krenaria jonë të cilën e festojmë edhe sot

Shkup, 24 maj 2024 (MIA) - Ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska - Stojçevska në urimin e sotëm...

Policia britanike arrestoi 16 persona në protestën e Universitetit në Oksford për luftën në Gazë

Policia britanike arrestoi 16 persona në protestën e Universitetit në Oksford për luftën në Gazë

Londër, 24 maj 2024 (MIA) - Policia britanike ka arrestuar 16 persona në protestën të organizuar nga...

Mickoski: Shën Cirili dhe Metodi janë shtylla e ekzistencës sonë, dërguan porosi universale për unitet, përkushtim dhe arsim

Mickoski: Shën Cirili dhe Metodi janë shtylla e ekzistencës sonë, dërguan porosi universale për unitet, përkushtim dhe arsim

Strugë, 24 maj 2024 (MIA) - Shën Cirili dhe Metodi janë shtylla e ekzistencës sonë. Para 1100 viteve...

Policia në Tiranë ka konfiskuar armë dhe municion të kontrabanduara nga Kosova

Policia në Tiranë ka konfiskuar armë dhe municion të kontrabanduara nga Kosova

Tiranë, 24 maj 2024 (MIA) - Në një aksion policor në Tiranë është parandaluar kontrabanda e armëve d...

Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin

Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin

Athinë, 24 maj 2024 (MIA) - Vendi duhet ta thellojë Marrëveshjen e Prespës, sepse ajo u shërben inte...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 24 maj/ 2024 Shkup - Me shumë ngjarje sot në vend shënohet Dita e il...

Despotovski: Së bashku me një ekip të përkushtuar po punojmë për një koncept të ri për kthimin e integritetit të LSDM-së dhe vendin që e meriton

Despotovski: Së bashku me një ekip të përkushtuar po punojmë për një koncept të ri për kthimin e integritetit të LSDM-së dhe vendin që e meriton

Shkup, 24 maj 2024 (MIA) - Nuk është koha për të përmbushur ambiciet personale të dikujt, por të zba...

Gjatë fundjavës mot i ndryshueshëm me vranësira, në disa vende paqëndrueshmëri me shi dhe bubullima

Gjatë fundjavës mot i ndryshueshëm me vranësira, në disa vende paqëndrueshmëri me shi dhe bubullima

Shkup, 24 maj 2024 (MIA) - Mot i ndryshueshëm me vranësira do të mbizotërojë në ditët e fundjavës, n...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR