• e mërkurë, 12 qershor 2024

Gjatë fundjavës mot i ndryshueshëm me vranësira, në disa vende paqëndrueshmëri me shi dhe bubullima

Gjatë fundjavës mot i ndryshueshëm me vranësira, në disa vende paqëndrueshmëri me shi dhe bubullima

Shkup, 24 maj 2024 (MIA) - Mot i ndryshueshëm me vranësira do të mbizotërojë në ditët e fundjavës, në disa vende i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe kushte për paraqitje lokale të motit të ligë.

Siç informojnë nga DPHM, të hënën kushtet për paqëndrueshmëri do të ulen, ndërsa nga e marta në orët e pasdites përsëri do të ketë paraqitje të paqëndrueshmërisë me intensitet të ndryshueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Moti sot është me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Në Shkup moti është me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, më e madhe nga orët e mesdites dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. fc/

Fotografia: Arkivi i MIA-s

QËNDRONI TË LIDHUR