• e enjte, 25 korrik 2024
Në Panama, numri i emigrantëve që kalojnë përmes ngushticës Darien është ulur që kur Mourinjo mori detyrën

Në Panama, numri i emigrantëve që kalojnë përmes ngushticës Darien është ulur që kur Mourinjo mori detyrën

Panama Siti, 18 korrik 2024 (MIA) - Migrimet të cilat kryhen përmes ngushticës Darien mes Kolumbisë...

Bajdeni thotë se është kundërshtari më i kualifikuar i Trampit dhe se mund të fitojë atë në zgjedhje

Bajdeni thotë se është kundërshtari më i kualifikuar i Trampit dhe se mund të fitojë atë në zgjedhje

Uashington, 12 korrik 2024 (MIA) - Presidenti i SHBA-së Xho Bajden mbrëmë në një brifing me gazetarë...

Mulino: Panamaja tashmë nuk do të jetë vend tranzit për emigrantët

Mulino: Panamaja tashmë nuk do të jetë vend tranzit për emigrantët

Panama, 2 korrik 2024 (MIA) - Presidenti panamez, Hoze Raul Mulino në fjalimin e tij të inaugur...

Presidenti i Mauritanisë, Uld Gazuani, rizgjidhet në funksion

Presidenti i Mauritanisë, Uld Gazuani, rizgjidhet në funksion

Nuakshot, 1 korrik 2024 (MIA)  - Presidenti i Mauritanisë, Mohamed Uld Gazuani, është rizg...

Bajdeni do të bisedojë me familjen për të ardhmen e fushatës së tij

Bajdeni do të bisedojë me familjen për të ardhmen e fushatës së tij

Uashington, 30 qershor 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden sot në Kamp Dejvid do të bisedojë...

Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Zelenski duhet të mbetet në funksionin president

Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Zelenski duhet të mbetet në funksionin president

Kiev, 17 qershor 2024 (MIA) - Dy e treta e ukrainasve vlerësojnë se Volodomir Zelenski duhet të mbet...

Aleksandar Bajdevki paraqiti kandidaturë për kryetar të LSDM-së

Aleksandar Bajdevki paraqiti kandidaturë për kryetar të LSDM-së

Shkup, 6 qershor 2024 (MIA) - Kandidaturë për kryetar të LSDM-së sot paraqiti edhe Aleksandar Bajdev...

Presidenti i Iranit, Raisi, i cili e humbi jetën në fatkeqësinë e helikopterit, sot është varrosur në qytetin e shenjtë Mashhad

Presidenti i Iranit, Raisi, i cili e humbi jetën në fatkeqësinë e helikopterit, sot është varrosur në qytetin e shenjtë Mashhad

Teheran, 23 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili e humbi jetën në fatkeqësinë...

Ministri turk i Transportit: Helikopteri me të cilin udhëtoi Raisi, nuk ka pasur ose nuk ka aktivizuar sistem për sinjalizim 

Ministri turk i Transportit: Helikopteri me të cilin udhëtoi Raisi, nuk ka pasur ose nuk ka aktivizuar sistem për sinjalizim 

Ankara, 20 maj 2024 (MIA) - Helikopteri, në të cilin udhëtoi presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi...

Shefi i Shtatëmadhorisë së Iranit urdhëroi hetim për rënien e helikopterit presidencial

Shefi i Shtatëmadhorisë së Iranit urdhëroi hetim për rënien e helikopterit presidencial

Teheran, 20 maj 2024 (MIA) - Shefi i Shtatmadhorisë së Armatës së Iranit, Mohamad Bageri sot dh...

Armata e RD Kongo pohon se ka parandaluar një atentat ndaj presidentit Çisekedi

Armata e RD Kongo pohon se ka parandaluar një atentat ndaj presidentit Çisekedi

Kinshasa, 20 maj 2024 (MIA) - Armata e Republikës demokratike Kongo sot kumtoi se ka parandaluar një...

Gordan Jandrokoviq rizgjidhet kryetar i parlamentit kroat

Gordan Jandrokoviq rizgjidhet kryetar i parlamentit kroat

Zagreb, 16 maj 2024 (MIA) - Gordan Jandrokoviq nga partia qeveritare e qendrës së djathtë, Unioni De...

Vetëm pesë kandidatë kryesorë për kryetar të KE-së konfirmuan pjesëmarrje në debatin e 23 majit

Vetëm pesë kandidatë kryesorë për kryetar të KE-së konfirmuan pjesëmarrje në debatin e 23 majit

Bruksel, 14 maj 2024 (MIA) - Vetëm pesë nga kandidatët kryesorë për kryetar të ardhshëm të Komisonit...

Siljanovska-Davkova: Është koha për unitet - do ta justifikoj besimin dhe do t'i frymëzojë gratë

Siljanovska-Davkova: Është koha për unitet - do ta justifikoj besimin dhe do t'i frymëzojë gratë

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Deklaroj se postin e presidentes së Maqedoni...

Deklaratë solemne e Siljanovska-Davkova, fjalimin ua kushtoi grave që dëshiron t'i frymëzojë

Deklaratë solemne e Siljanovska-Davkova, fjalimin ua kushtoi grave që dëshiron t'i frymëzojë

Shkup, 12 maj 2024 (MIA) - Në seancën inauguruese në Kuvend, Gordana Si...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR