• e enjte, 25 korrik 2024
Senatori amerikan Bob Menendez dha dorëheqje

Senatori amerikan Bob Menendez dha dorëheqje

Uashington, 24 korrik 2024 (MIA) - Senatori amerikan Bob Menendez dha dorëheqje pasi që parapra...

Drejtoresha e Shërbimit sekret dha dorëheqje për shkak të atentatit ndaj Trampit

Drejtoresha e Shërbimit sekret dha dorëheqje për shkak të atentatit ndaj Trampit

Uashington, 23 korrik 2024 (MIA) - Drejtoresha e Shërbimit sekret amerikan Kimberli Çitll sot dha do...

Bajdeni e konfirmoi dorëheqjen e drejtoreshës së Shërbimit Sekret Kimberli Çitl

Bajdeni e konfirmoi dorëheqjen e drejtoreshës së Shërbimit Sekret Kimberli Çitl

Uashington, 23 korrik 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden sot konfirmoi se drejtoresha e Shë...

Thirrje të shumta për dorëheqjen e shefes së Shërbimit sekret amerikan për lëshim të sigurisë

Thirrje të shumta për dorëheqjen e shefes së Shërbimit sekret amerikan për lëshim të sigurisë

Uashington, 15 korrik 2024 (MIA) - Shefja e Shërbimit sekret amerikan, Kimberli Çitëll ka marrë thir...

Bi-Bi-Si: Pritet që Sunaku në orët e ardhshme edhe zyrtarisht të japë dorëheqje para mbretit Çarls

Bi-Bi-Si: Pritet që Sunaku në orët e ardhshme edhe zyrtarisht të japë dorëheqje para mbretit Çarls

 Londër, 5 qershor 2024 (MIA) - Pritet që kryeministri britanik Rishi Sunak, p...

Pas largimit nga ZZHTI, Despotovski nuk do të marrë apanazh, maksimalisht do t'i përkushtohet angazhimit politik në LSDM

Pas largimit nga ZZHTI, Despotovski nuk do të marrë apanazh, maksimalisht do t'i përkushtohet angazhimit politik në LSDM

Shkup, 2 korrik 2024 (MIA) - Jovan Despotovski sot ka dhënë dorëheqje nga funksioni drejtor i ZZHTI....

Despotovski dha dorëheqje nga posti i drejtorit të ZZHIT

Despotovski dha dorëheqje nga posti i drejtorit të ZZHIT

Shkup, 2 korrik 2024 (MIA) - Jovan Despotovski sot dha dorëheqje nga posti i drejtorit të ZZHIT....

Qindra kandidatë heqin dorë nga rrethi i dytë në zgjedhjet franceze që të kundërshtojnë të djathtën ekstreme

Qindra kandidatë heqin dorë nga rrethi i dytë në zgjedhjet franceze që të kundërshtojnë të djathtën ekstreme

Paris, 1 korrik 2024 (MIA) - Rreth qindra kandidatë nga e majta dhe nga shumica parlamentare rreth p...

Një nëpunëse në Departamentin e Shtetit dha dorëheqje, duke thënë se raporti i administratës në Kongres për Gazën është i gabuar

Një nëpunëse në Departamentin e Shtetit dha dorëheqje, duke thënë se raporti i administratës në Kongres për Gazën është i gabuar

Uashington, 31 maj 2024 (MIA) - Një nëpunëse e Departamentit të Shtetit, e cila dha dorëheqje këtë j...

Kovaçevski zyrtarisht largohet nga pozita e kryetarit të LSDM-së, ai kërkoi konvokimin e kongresit dhe organizimin e zgjedhjeve të brendshme partiake

Kovaçevski zyrtarisht largohet nga pozita e kryetarit të LSDM-së, ai kërkoi konvokimin e kongresit dhe organizimin e zgjedhjeve të brendshme partiake

Shkup, 22 maj 2024 (MIA) - Në seancën e sotme të Bordit Ekzekutiv të partisë, Dimitar Kovaçevski zyr...

Kovaçevski zyrtarisht tërhiqet nga funksioni kryetar i LSDM-së, kërkoi konvokim të kongresit dhe organizimin e zgjedhjeve brendapartiake

Kovaçevski zyrtarisht tërhiqet nga funksioni kryetar i LSDM-së, kërkoi konvokim të kongresit dhe organizimin e zgjedhjeve brendapartiake

Shkup, 22 maj 2024 (MIA) - Dimitar Kovaçevski në mbledhjen e sotme të Bordit Ekzekutiv të partisë zy...

Zyrtare: Juventusi e shkarkoi Alegrin

Zyrtare: Juventusi e shkarkoi Alegrin

Torino, 17 maj 2024 (MIA) - Juventusi edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin e klubit, Masimiliano...

Bashkëpunëtorja e Bajdenit me origjinë hebraike ka dhënë dorëheqje për shkak të politikës së SHBA-së ndaj konfliktit në Rripin e Gazës

Bashkëpunëtorja e Bajdenit me origjinë hebraike ka dhënë dorëheqje për shkak të politikës së SHBA-së ndaj konfliktit në Rripin e Gazës

Uashington, 16 maj 2024 (MIA) - Ndihmës-shefja speciale e Kabinetit të presidentit amerikan në...

Zëvendëskryeministri i Maltës, Kris Fern dha dorëheqje për shkak të një skandali korrupsioni

Zëvendëskryeministri i Maltës, Kris Fern dha dorëheqje për shkak të një skandali korrupsioni

La Valeta, 10 maj 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i Maltës, Kris Fern sot dha dorëheqje, pasi kund...

Zelenski ka shkarkuar një zyrtar të lartë për shkak të akuzave për korrupsion

Zelenski ka shkarkuar një zyrtar të lartë për shkak të akuzave për korrupsion

Kiev, 2 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Vollodimir Zelenski ka shkarkuar Ilja Vitjuk, zyrtarin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR