• e shtunë, 15 qershor 2024
Nauzeda e shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale, rivali i tij e pranoi humbjen

Nauzeda e shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale, rivali i tij e pranoi humbjen

Vilnius, 27 maj 2024 (MIA) - Presidenti i Lituanisë, Gitanas Nauzeda shpalli fitoren në rrethin e fu...

Jehona e zgjedhjeve presidenciale në Ambasadën e Brukselit deri në orën 17:00, 39 për qind

Jehona e zgjedhjeve presidenciale në Ambasadën e Brukselit deri në orën 17:00, 39 për qind

Bruksel, 7 maj 2024 (MIA) - Në rrethin e dytë të Zgjedhjeve presidenciale në vendvotimin me numër 50...

Dimitrievski prezantoi kushtet e partisë së tij për formimin e Qeverisë së ardhshme

Dimitrievski prezantoi kushtet e partisë së tij për formimin e Qeverisë së ardhshme

Shkup, 30 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes ZNAM - "Për Maqedoninë tonë", Maksim Dimitrievski s...

Mediat greke mbi raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale: Fitore e madhe e VMRO-DPMNE-së opozitare

Mediat greke mbi raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale: Fitore e madhe e VMRO-DPMNE-së opozitare

Athinë, 25 prill 2024 (MIA) - Në fitoren e kandidates së VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska Davkova n...

Dimitrievski fitoi në Kumanovë, Taravari me fitore të ngushtë në Gostivar, ndërsa Jakimovski humbi në Karposh

Dimitrievski fitoi në Kumanovë, Taravari me fitore të ngushtë në Gostivar, ndërsa Jakimovski humbi në Karposh

Shkup, 25 prill 2024 (MIA) - Nga tre kryetarët aktualë të komunave që kandiduan për president të sht...

Deklaratë e kryetarit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski

Deklaratë e kryetarit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Ne gjatë shtatë viteve të kaluara, e kthyem bashkë me qytetarët, demokr...

Deklaratë e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski

Deklaratë e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Sa më i madh numri i atyre të cilët votojnë, aq më të fuqishme do...

Zgjedhjet do t'i monitorojnë 915 vëzhgues vendas dhe 544 të huaj

Zgjedhjet do t'i monitorojnë 915 vëzhgues vendas dhe 544 të huaj

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Gjithsej 1601 vëzhgues, gazetarë dhe përkt...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR