• e hënë, 24 qershor 2024
Shtëpia e Bardhë: Mbyllja izraelite e vendkalimeve kufitare drejt Gazës është

Shtëpia e Bardhë: Mbyllja izraelite e vendkalimeve kufitare drejt Gazës është "e papranueshme"

Uashington, 7 maj 2024 (MIA) - Shtëpia e Bardhë kumtoi se mbyllja e vendkalimeve kufitare drejt...

MIA dhe Videoplus me transmetime drejtpërdrejt nga KSHZ dhe shtabet zgjedhore

MIA dhe Videoplus me transmetime drejtpërdrejt nga KSHZ dhe shtabet zgjedhore

Shkup, 7 mauj 2024 (MIA) - Agjencia informative mediatike MIA dhe agjencia Videoplus, bashkaris...

Mediumet egjiptiane: Në Kajro në vijim janë bisedime të ndërmjetësuesve me Hamasin për Gazën

Mediumet egjiptiane: Në Kajro në vijim janë bisedime të ndërmjetësuesve me Hamasin për Gazën

Kajro, 7 maj 2024 (MIA) - Mediumet shtetërore egjiptiane sonte njoftuan se ndërmjetësues nga Ka...

Rezervat devizore në prill janë rritur për 41,9 milionë euro

Rezervat devizore në prill janë rritur për 41,9 milionë euro

Shkup, 7 maj 2024 (MIA) - Rezervat devizore në fund të prillit kanë qenë 4.329 milionë euro dhe...

KE miratoi gjashtë miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Rama: Moment historik që injekton impuls të ri në procesin e zgjerimit

KE miratoi gjashtë miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Rama: Moment historik që injekton impuls të ri në procesin e zgjerimit

Tiranë, 7 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e cilësoi si moment historik, që, sip...

Maqedonci: Hakerët rusë i kanë sulmuar ueb faqet e institucioneve të Kosovës

Maqedonci: Hakerët rusë i kanë sulmuar ueb faqet e institucioneve të Kosovës

Prishtinë, 7 maj 2024 (MIA) - Hakerët rusë kanë sulmuar ueb faqet e institucioneve të Kosovës, Presi...

Protesta të reja të opozitës shqiptare, e para me kërkesë për lirimin e Berishës nga arresti shtëpiak

Protesta të reja të opozitës shqiptare, e para me kërkesë për lirimin e Berishës nga arresti shtëpiak

Tiranë, 7 maj 2024 (MIA) - Mbështetësit e krahut të Sali Berishës nga Partia Demokratike dhe Partia...

Shtëpia e Bardhë shpreson se Izraeli dhe Hamasi mund t'i mbyllin

Shtëpia e Bardhë shpreson se Izraeli dhe Hamasi mund t'i mbyllin "boshllëqet e mbetura"

Uashington, 7 maj 2024 (MIA) - Shtëpia e Bardhë shpreson se Izraeli dhe Hamasi mund t'i mbyllin "bol...

Bastisje në Ohër për shkak të fotografimit të listës zgjedhore dhe fletëve të votimit

Bastisje në Ohër për shkak të fotografimit të listës zgjedhore dhe fletëve të votimit

Ohër, 7 maj 2024 (MIA) - Nëpunës të SPB Ohër gjatë ditës së djeshme kanë kryer bastisje në shtëpinë...

Protesta propalestineze studentore po përhapen edhe në Zvicër

Protesta propalestineze studentore po përhapen edhe në Zvicër

Bern, 7 maj 2024 (MIA) - Protesta propalestineze u përhapën sot në tre universitete në Zvicër, të fr...

Edhe në Spanjë studentët përgatisin protesta kundër Izraelit

Edhe në Spanjë studentët përgatisin protesta kundër Izraelit

Madrid, 7 maj 2024 (MIA) - Studentët mbarë Spanjën po paralajmërojnë protesta në ditët në vijim kund...

Sllovakia regjistron 1.100 kërcënime për bomba brenda një dite, policia nis hetimet për terrorizëm

Sllovakia regjistron 1.100 kërcënime për bomba brenda një dite, policia nis hetimet për terrorizëm

Bratisllavë, 7 maj 2024 (MIA)  - Shkollat dhe institucionet sllovake, përfshirë bankat, sot mor...

Safadi: Netanjahu duhet të përballet me pasoja reale

Safadi: Netanjahu duhet të përballet me pasoja reale

Aman, 7 maj 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu duhet të përballet me pasoja të vë...

Sandu: Moldavia dëshiron ta riintegrojë Pridnjestrovjen para anëtarësimit në BE

Sandu: Moldavia dëshiron ta riintegrojë Pridnjestrovjen para anëtarësimit në BE

Oslo, 7 maj 2024 (MIA) - Presidentja e Moldavisë, Maja Sandu sot deklaroi se Kishinau po kërkon të r...

Xhaferi u takua me anëtarë të Parlamentit Evropian: Zgjedhjet do e përcaktojnë drejtimin e lëvizjes së Maqedonisë së  Veriut

Xhaferi u takua me anëtarë të Parlamentit Evropian: Zgjedhjet do e përcaktojnë drejtimin e lëvizjes së Maqedonisë së Veriut

Shkup, 8 maj 2024 (MIA) - Kryetari Xhaferi, sot në Qeveri u takua me delegacionin e Parlamentin Evro...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR