• e martë, 18 qershor 2024
Netanjahu e kualifikoi  si

Netanjahu e kualifikoi si "gabim tragjik" sulmin në kampin në Rafah

 Tel Aviv, 27 maj 2024 (MIA)  - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka komentuar sulm...

Më 30 qershor zgjedhje të drejtpërdrejta brendapartiake për kryetar të LSDM-së

Më 30 qershor zgjedhje të drejtpërdrejta brendapartiake për kryetar të LSDM-së

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA)  - Këshilli Ekzekutiv i LSDM-së në seancën e sotme ka marrë Vend...

Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

Bendevska: Negociatat mes ZNAM dhe VMRO-DPMNE janë në fazën përfundimtare

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Negociatat e ZNAM me VMRO-DPMNE, si parti e cila fitoi më së shumti...

Siljanovska Davkova: Marrëveshja e Prespës është fakt juridik dhe realitet, do ta respektoj

Siljanovska Davkova: Marrëveshja e Prespës është fakt juridik dhe realitet, do ta respektoj

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova deklaroi se Marrëveshja e P...

Izraeli do të hetojë sulmin ajror vdekjeprurës të Rafah

Izraeli do të hetojë sulmin ajror vdekjeprurës të Rafah

Tel Aviv, 27 maj 2024 (MIA) - Ushtria izraelite paralajmëroi hetim për sulmin në Rafah, qytet në jug...

Mickoski në takim me deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit

Mickoski në takim me deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit "Maqedonia Jote"

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA)  - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski para seancës së n...

Bordi ekzekutiv i LSDM-së duhet të përcaktojë afatet për zgjedhjet e brendshme partiake për kryesinë e re dhe për kongresin e përgjegjshëm

Bordi ekzekutiv i LSDM-së duhet të përcaktojë afatet për zgjedhjet e brendshme partiake për kryesinë e re dhe për kongresin e përgjegjshëm

Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Në selinë e LSDM-së në Bihaçka është duke vazhduar seanca e Bordit Ekzeku...

Ndërpritet komunikacioni në rrugën Vesilevë - fshati Gradoshorc për shkak të aksidentit

Ndërpritet komunikacioni në rrugën Vesilevë - fshati Gradoshorc për shkak të aksidentit

 Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Komunikacioni në rrugën magjistrale Vasilevë-Gradoshorc nga ora 18:...

KSHZ e refuzoi ankesën e

KSHZ e refuzoi ankesën e "Frontit evropian" për vendvotimin në Llërcë

Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) sot pasdite nuk e pranoi ankesën...

Presidenti ukrainas Zelenski nesër do ta vizitojë Portugalinë

Presidenti ukrainas Zelenski nesër do ta vizitojë Portugalinë

 Kiev, 27 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski nesër do të mbërrijë në Lisbo...

Suniog: Kosova të heqë menjëherë ndalimin e importit të produkteve serbe

Suniog: Kosova të heqë menjëherë ndalimin e importit të produkteve serbe

Prishtinë, 27 maj 2024 (MIA) - Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas SunIog, ka kërkuar nga autori...

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Shkup, 27 maj 2024 (MIA) - Në LSDM në vijim është vazhdimi i seancës së...

Në Universitetin e Tetovës u mbajtën punëtori për orientimin profesional

Në Universitetin e Tetovës u mbajtën punëtori për orientimin profesional

27 maj 2024 Fakulteti i Shkencave Matematike-Natyrore, përmes programeve studimore: Biologji...

Studentët e Universitetit të Tetovës morën pjesë në Festivalin e Shkathtësive Digjitale

Studentët e Universitetit të Tetovës morën pjesë në Festivalin e Shkathtësive Digjitale

27 maj 2024 Të apasionuarit e teknologjisë, në mesin e tyre edhe studentët e vitit të katërt...

Gashi ka dhënë dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, do të propozohet për kryetar të Kuvendit

Gashi ka dhënë dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, do të propozohet për kryetar të Kuvendit

Shkkup, 27 maj 2024 (MIA) - Për shkak të kandidaturës për kryetar të Ku...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR