• e mërkurë, 24 korrik 2024
Pendarovski: Pranoj debat me të gjithë kundërkandidatët

Pendarovski: Pranoj debat me të gjithë kundërkandidatët

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president Stevo Pendarovski e ka pranuar ftesën e servisi...

Kovaçevski premtoi një luftë të intensifikuar kundër korrupsionit, reforma në gjyqësor, paga dhe pensione më të larta...

Kovaçevski premtoi një luftë të intensifikuar kundër korrupsionit, reforma në gjyqësor, paga dhe pensione më të larta...

Shkup, 18 prill 2024 (MIA) – Një luftë vendimtare dhe më efektive kundër korrupsionit, reforma në gj...

Jakimovski nga Struga: Të ndalet loja e pandershme ndaj maqedonasve

Jakimovski nga Struga: Të ndalet loja e pandershme ndaj maqedonasve

Strugë, 17 prill 2024 (MIA) - Të ndalet loja e pandershme ndaj maqedonasve dhe të ndalet trajti...

Siljanovska Davkova: Duhet të kemi patriotizëm kushtetues, t'i respektojmë dispozitat themelore të Kushtetutës

Siljanovska Davkova: Duhet të kemi patriotizëm kushtetues, t'i respektojmë dispozitat themelore të Kushtetutës

Gjevgjeli, 16 prill 2024 (MIA)  - Duhet të kemi patriotizëm kushtetues. Duhet t'i respektojmë d...

Fushata zgjedhore për zgjedhjet presidenciale hyn në gjysmën e dytë, për zgjedhjet parlamentare fillon më 18 prill

Fushata zgjedhore për zgjedhjet presidenciale hyn në gjysmën e dytë, për zgjedhjet parlamentare fillon më 18 prill

Shkup, 13 prill 2024 (MIA) - Fushata zgjedhore e kandidatëve presidenci...

Dimitrievski nga Tetova: Maqedonia kërkon president, që do të dalë nga qytetarët dhe do të jetë president i qytetarëve

Dimitrievski nga Tetova: Maqedonia kërkon president, që do të dalë nga qytetarët dhe do të jetë president i qytetarëve

Shkup, 9 prill 2024 (MIA) - Karvani i Maksim Dimitrievskit, kandidat për president të Maqedonisë nga...

SHGM: Dënim për sulmin ndaj ekipit të TV24 në ditën e parë të fushatës politike

SHGM: Dënim për sulmin ndaj ekipit të TV24 në ditën e parë të fushatës politike

Shkup, 5 prill 2024 Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) dënon qëndrimin agresiv dhe kë...

Të ardhme evropiane dhe angazhime për të gjithë qytetarët - premtimet nga kandidatët presidencialë në fillim të fushatës

Të ardhme evropiane dhe angazhime për të gjithë qytetarët - premtimet nga kandidatët presidencialë në fillim të fushatës

Shkup, 5 prill 2024 (MIA) - Fushata parazgjedhore për Zgjedhjet presidenciale vazhdon sot me prezant...

Osmani: Këto nuk janë zgjedhje të zakonshme, por janë referendum popullor që do ta përcaktojë të ardhmen e shtetit

Osmani: Këto nuk janë zgjedhje të zakonshme, por janë referendum popullor që do ta përcaktojë të ardhmen e shtetit

Shkup, 4 prill 2024 (MIA) - Shteti ynë ndodhet në udhëkryq. Një rr...

Filloi fushata për zgjedhjet presidenciale, që do të mbahen më 24 prill

Filloi fushata për zgjedhjet presidenciale, që do të mbahen më 24 prill

Shkup, 4 prill 2024 (MIA) - Në mesnatë filloi fushata zgjedhore për zgjedhjet presidenciale të...

Delegacioni parazgjedhor i APKE-së: Periudha para zgjedhjeve stabile, pritet plotësim i standardeve demokratike

Delegacioni parazgjedhor i APKE-së: Periudha para zgjedhjeve stabile, pritet plotësim i standardeve demokratike

Shkup, 28 mars 2024 (MIA) - Delegacioni parazgjedhor i Asamblesë parlamentare të Këshillit të Evropë...

Fushata e Xho Bajdenit ka mbledhur 155 milionë dollarë në donacione fondesh

Fushata e Xho Bajdenit ka mbledhur 155 milionë dollarë në donacione fondesh

Uashington, 18 mars 2024 (MIA) - Fushata e presidentit amerikan Xho Bajden deri më tani ka mble...

Niki Hejli është tërhequr zyrtarisht nga fushata për kandidat republikan për presidente

Niki Hejli është tërhequr zyrtarisht nga fushata për kandidat republikan për presidente

Çarston, 6 mars 2024 (MIA) - Ish guvernatorja e Karolinës Jugore Niki Hejli sot në konferencën për s...

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

Shkup, 27 shkurt 2024 (MIA)- Ambasadorja amerikane Anxhela Ageler shpreson që diskursi i fushatës zg...

Buxheti i Trampit për fushatën pas janarit akoma më shumë ngecë prapa Bajdenit

Buxheti i Trampit për fushatën pas janarit akoma më shumë ngecë prapa Bajdenit

Uashington, 21 shkurt 2024 (MIA) - Shtabi zgjedhor i ish-presidentit amerikan, Donald Tramp kum...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR