• e shtunë, 22 qershor 2024
Mishel: Duhet të sigurojmë mbrojtje ajrore dhe mbështetje ushtarake për Ukrainën

Mishel: Duhet të sigurojmë mbrojtje ajrore dhe mbështetje ushtarake për Ukrainën

Bruksel, 17 prill 2024 (MIA) - Duhet urgjentisht të sigurojmë mbrojtje ajrore për Ukrainën dhe të pë...

Osmani:

Osmani: "Fronti Europian" është vazhdimësi e betejave të një pas njëshëm, të thyerjes së kalave të monopoleve etnike

Shkup, 17 prill 2024 (MIA) - Kandidati i "Frontit Europian", Bujar Osmani sonte në tubimin në Kërçov...

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Shkup, 17 prill 2024 (MIA) - Kandidati presidencial i Koalicionit "VLEN" Arben Taravari sonte në tub...

Pendarovski: Nuk kemi bërë asnjë hap drejt BE-së për shkak të pengesave të opozitës

Pendarovski: Nuk kemi bërë asnjë hap drejt BE-së për shkak të pengesave të opozitës

Gostivar, 17 prill 2024 (MIA) - Nuk e bëmë hapin e radhës drejt BE-së, i cili është shumë i rëndësis...

KSHZ-ja e Kroacisë ka filluar të publikojë rezultatet e përkohshme të zgjedhjeve: Rritje e HDZ-së

KSHZ-ja e Kroacisë ka filluar të publikojë rezultatet e përkohshme të zgjedhjeve: Rritje e HDZ-së

Zagreb, 17 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Kroacisë ka filluar publikimin e rezult...

Pendarovski: Realizmi politik është se pa ndryshim të Kushtetutës nuk ka përparim drejt BE-së

Pendarovski: Realizmi politik është se pa ndryshim të Kushtetutës nuk ka përparim drejt BE-së

Shkup, 17 prill 2024 (MIA) - Presidenti i vendit dhe pretendent për mandatin e dytë në zgjedhjet e a...

Fronti Europian në Pllasnicë

Fronti Europian në Pllasnicë

Pllasnicë, 17 prill 2024 Fronti Europian takimin e radhës parazgjedhor e vazhdoi në komunën...

Dimitrievski: Maqedonia meriton një president nga qytetarët, të cilët i japin legjitimitet atij që do t'i përfaqësojë dhe mbrojë

Dimitrievski: Maqedonia meriton një president nga qytetarët, të cilët i japin legjitimitet atij që do t'i përfaqësojë dhe mbrojë

Shkup, 17 prill 2024 (MIA) -  Guxova, hyra në këtë betejë për president të ardhshëm të vendit s...

Siljanovska-Davkova nga Shën Nikolla: Ju meritoni pushtet adekuat me dinjitetin tuaj

Siljanovska-Davkova nga Shën Nikolla: Ju meritoni pushtet adekuat me dinjitetin tuaj

Shën Nikollë, 17 prill 2024 (MIA) - Ka diçka specifike në këto zgjedhje, kemi arritur në mur. Ju mer...

Rute: Le t'i bindim ata që

Rute: Le t'i bindim ata që "ulen" në raketat Patriot të ndihmojnë Ukrainën

Bruksel, 17 prill 2024 (MIA) -  Ukraina ka nevojë për mbrojtje ajrore dhe ne duhet të bëjmë për...

Mecolla: Sfida kryesore është de-përshkallëzimi i situatës në Lindjen e Mesme

Mecolla: Sfida kryesore është de-përshkallëzimi i situatës në Lindjen e Mesme

Bruksel, 17 prill 2024 (MIA) -  Pas sulmeve të paprecedentë iraniane ndaj Izraelit, tani jemi p...

Anketë e IRI për Ballkanin Perëndimor: Mbështetje e fortë për anëtarësimin në BE, sulmi rus ndaj Ukrainës i pajustifikuar

Anketë e IRI për Ballkanin Perëndimor: Mbështetje e fortë për anëtarësimin në BE, sulmi rus ndaj Ukrainës i pajustifikuar

Ushington, 17 prill 2024 (MIA) - Anketa e fundit shumëkombëshe për Ballkanin Perëndimor nga Qendra p...

Zgjedhjet në Kroaci: Jandrokoviq:  HDZ për herë të tretë është fitues bindës i zgjedhjeve

Zgjedhjet në Kroaci: Jandrokoviq: HDZ për herë të tretë është fitues bindës i zgjedhjeve

Zagreb, 17 prill 2024 (MIA) - Gordan Jandrakoviq, kryetari i përbërjes së fundit të parlamentit kroa...

Stevço Jakimovski para banorëve të Ohrit i prezantoi 17-të pikat e programit parazgjedhor

Stevço Jakimovski para banorëve të Ohrit i prezantoi 17-të pikat e programit parazgjedhor

Ohër, 17 prill 2024 (MIA) - Kandidati për kryetar i Opsionit qytetar për Maqedoninë, Stevço Jakimovs...

De Kro: Duhet ta mbrojmë demokracinë tonë nga përpjekjet për ndikim të huaj

De Kro: Duhet ta mbrojmë demokracinë tonë nga përpjekjet për ndikim të huaj

Bruksel, 17 prill 2024 (MIA) - Ekzistojnë akuza serioze se Rusia ka luajtur një rol aktiv në përpjek...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR