• e enjte, 13 qershor 2024
Senati amerikan e ka miratuar vazhdimin e programit për përgjim elektronik dhe telefonik jashtë vendit

Senati amerikan e ka miratuar vazhdimin e programit për përgjim elektronik dhe telefonik jashtë vendit

Uashington, 20 prill 2024 (MIA) - Senati amerikan sot e ka miratuar vazhdimin e programit të huaj të...

Iraku e hulumton shpërthimin në bazën e policisë proiraniane, në të cilën ka humbur jetën një person

Iraku e hulumton shpërthimin në bazën e policisë proiraniane, në të cilën ka humbur jetën një person

Bagdad, 20 prill 2024 (MIA) - Autoritetet irakiane kanë njoftuar sot se janë duke hulumtuar shpërthi...

Ердоган во Истанбул се сретна со лидерот на Хамас, Ханија

Ердоган во Истанбул се сретна со лидерот на Хамас, Ханија

Stamboll, 20 prill 2024 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot në Pallatin Dollmabahçe në S...

Me helikopter policor është transportuar shtetasi i Maqedonisë nga Hungaria në Shkup

Me helikopter policor është transportuar shtetasi i Maqedonisë nga Hungaria në Shkup

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Sot me kërkesë të QMK-së, helikopteri policor Bell-412 nga Departamenti...

Toshkovski: Hapja e kalimit kufitar te Markova Noga do jetë i rëndësishëm për zhvillimin e turizmit

Toshkovski: Hapja e kalimit kufitar te Markova Noga do jetë i rëndësishëm për zhvillimin e turizmit

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski gjatë ditës së sotme k...

Mot i keq dhe erë e fuqishme në Turqinë perëndimore, qendrore dhe jugore

Mot i keq dhe erë e fuqishme në Turqinë perëndimore, qendrore dhe jugore

Ankara, 20 prill 2024 (MIA) - Mot i keq me bubullima ka përfshirë sot Turqinë perëndimore dhe qendro...

Bojmacaliev: Mbi 100.000 qytetarë në pritje të dokumenteve personale, është shkelur afati ligjor

Bojmacaliev: Mbi 100.000 qytetarë në pritje të dokumenteve personale, është shkelur afati ligjor

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev i p...

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Shtip, 20 prill 2024 (MIA) - Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën eksprese Shtip-K...

Nikolloski: Në katër vitet e kaluara kemi menaxhuar kriza, ekonomia vjen në fokus

Nikolloski: Në katër vitet e kaluara kemi menaxhuar kriza, ekonomia vjen në fokus

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Ekonomia ishte dhe mbetet prioritet kryesor i Qeverisë. Pritjet që u nd...

Bojmacaliev: 508 kandidatë për nëpunës policorë, po i përmirësojmë kushtet për trajnim me rikonstruksionin e plotë të Qendrës për Trajnim Idrizovë

Bojmacaliev: 508 kandidatë për nëpunës policorë, po i përmirësojmë kushtet për trajnim me rikonstruksionin e plotë të Qendrës për Trajnim Idrizovë

Shkup, 20 mars 2024 Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev sot...

Mançester junajted do të marrë katër milionë euro nëse Borusia Dortmund e fiton Ligën e kampionëve

Mançester junajted do të marrë katër milionë euro nëse Borusia Dortmund e fiton Ligën e kampionëve

Mançester, 20 prill 2024 (MIA) - Mançester Junajted  mund të marrë katër milionë euro shte...

Pendarovski: Pranoj debat me të gjithë kundërkandidatët

Pendarovski: Pranoj debat me të gjithë kundërkandidatët

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president Stevo Pendarovski e ka pranuar ftesën e servisi...

U hap edicioni i 60-të të Bienales së Venecies

U hap edicioni i 60-të të Bienales së Venecies

Venecie, 20 prill 2024 (MIA) - Në ceremoninë zyrtare në Venecie sot u hap edicioni i 60-të i Bi...

Gjashtë persona dhe të rritur kanë humbur jetën në një sulm izraelit në  në Raafah

Gjashtë persona dhe të rritur kanë humbur jetën në një sulm izraelit në në Raafah

Rafah, 20 prill 2024 (MIA) - Gjashtë persona dhe tre të rritur kanë humbur jetën në një sulm aj...

Sejdini: Një federatë moderne dhe progresive, ky është qëllimi i të gjithë neve

Sejdini: Një federatë moderne dhe progresive, ky është qëllimi i të gjithë neve

Shkup, 20 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, n...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR