• e mërkurë, 24 korrik 2024
Gjykata Administrative mban debat publik  për padinë e Frontit Evropian për rivotimin në Llërcë

Gjykata Administrative mban debat publik për padinë e Frontit Evropian për rivotimin në Llërcë

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Sonte në Gjykatën Administrative është mbajtur debat publik për rastin e...

Kacarska: Nuk do të propozoj asnjë kandidat për kryetar të Gjykatës Kushtetuese

Kacarska: Nuk do të propozoj asnjë kandidat për kryetar të Gjykatës Kushtetuese

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Dobrilla Kacarska, sonte tha se nuk do...

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin procesin e reformave

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin procesin e reformave

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Ambasadori i Bashkimit Evropian në vend, Dejvid Gir, deklaroi se është në...

Shënohen 20-të vjet nga zgjerimi më i madh i Bashkimit Evropian

Shënohen 20-të vjet nga zgjerimi më i madh i Bashkimit Evropian

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Ambasadat e Republikës Çeke, Hungarisë, Lituanisë, Polonisë, Sllovakisë d...

Lloga: VMRO-DPMNE të mos sillet si në fushatë zgjedhore

Lloga: VMRO-DPMNE të mos sillet si në fushatë zgjedhore

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Dënojmë ashpër gjuhën denigruese të partisë politike që pretendon të qeve...

Zëvendësministri amerikan i Financave vizitoi Ukrainën, diskutoi  për sanksionet kundër Moskës

Zëvendësministri amerikan i Financave vizitoi Ukrainën, diskutoi për sanksionet kundër Moskës

Uashington, 29 maj 2024 (MIA) -  Zëvendësministri amerikan i Financave, Valli Adejemo, vizitoi...

Makron: Ukraina duhet të lejohet të përdorë armë perëndimore për të qëlluar objektivat në Rusi

Makron: Ukraina duhet të lejohet të përdorë armë perëndimore për të qëlluar objektivat në Rusi

Paris, 29 maj 2024 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron tha sot se ai bën përpjekje që Ukrainës...

Kryeministri i ri i Haitit premtoi se do të luftojë për unitet në vend

Kryeministri i ri i Haitit premtoi se do të luftojë për unitet në vend

San Huan, 29 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i ri i Haitit, Geri Konil, sot, gjatë fjalimit të ti...

Qatip Osmani trajner i ri i kampionit , Strugës

Qatip Osmani trajner i ri i kampionit , Strugës

Strugë, 29 maj 2024 (MIA) - Kampioni i vendit në futboll, Struga e emëroi sot strategun 54-vjeç...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 29 maj/ 2024 Shkup - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot pat...

Kalinjak: Rikuperimi i kryeministrit Fico do të zgjasë jashtëzakonisht shumë

Kalinjak: Rikuperimi i kryeministrit Fico do të zgjasë jashtëzakonisht shumë

Bratisllavë, 29 maj 2024 (MIA) - Rikuperimi i kryeministrit Robert Fico, pas tentimit për vrasj...

Huthët sulmojnë gjashtë anije në Detin e Kuq, Detin Arabik dhe Detin Mesdhe

Huthët sulmojnë gjashtë anije në Detin e Kuq, Detin Arabik dhe Detin Mesdhe

Sana, 29 maj 2024 (MIA) - Huthët jemenas kanë sulmuar gjashtë anije në tre dete të ndryshme, pë...

Gjatë fundjavës spërkatje kundër mushkonjave në Shkup

Gjatë fundjavës spërkatje kundër mushkonjave në Shkup

Shkup, 29 maj 2024 (MIA) - Qyteti i Shkupit informon se të shtunën dhe të dielën, në orët e hershme...

AUV: Uji nga ujësjellësi në Kumanovë është i sigurt për pije

AUV: Uji nga ujësjellësi në Kumanovë është i sigurt për pije

Kumanovë, 29 maj 2024 (MIA) - Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë sot njoftoi se uji nga "Ujës...

Koreja e Veriut dërgoi tullumbace me mbeturina dhe plehra në Korenë e Jugut

Koreja e Veriut dërgoi tullumbace me mbeturina dhe plehra në Korenë e Jugut

Seul, 29 maj 2024 (MIA) - Koreja e Veriut sot dërgoi tullumbace me mbeturina dhe plehra në drej...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR