• e shtunë, 15 qershor 2024
Netanjahu për urdhërarrestin nga GJNP: Ky është vendim absurd

Netanjahu për urdhërarrestin nga GJNP: Ky është vendim absurd

Tel Aviv, 20 maj 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu për herë të parë u prono...

Liverpull edhe zyrtarisht e publikoi emërimin e Arne Slot për zëvendësues të Klopit

Liverpull edhe zyrtarisht e publikoi emërimin e Arne Slot për zëvendësues të Klopit

Liverpull, 20 maj 2024 (MIA) - Liverpulli edhe zyrtarisht e ka emëruar Arne Slot për trajner të ri t...

Jerusalem: Mijëra demonstrues protestojnë kundër Qeverisë së Netanjahut para Knesetit

Jerusalem: Mijëra demonstrues protestojnë kundër Qeverisë së Netanjahut para Knesetit

Jerusalem, 20 maj 2024 (MIA) - Derisa anëtarët e Parlamentit izraelit sërish takohen pas pushimit pr...

Mesfushori i Real Madridit, Çuameni do të mungojë në finalen e Ligës së kampionëve kundër Borusia Dortmundit për shkak të lëndimit

Mesfushori i Real Madridit, Çuameni do të mungojë në finalen e Ligës së kampionëve kundër Borusia Dortmundit për shkak të lëndimit

Londër, 20 maj 2024 (MIA) - Mesfushori i Real Madridit, Aurelien Çuameni do të mungojë në final...

Putin emëroi zëvendës ministër të ri të Mbrojtjes

Putin emëroi zëvendës ministër të ri të Mbrojtjes

Moskë, 20 maj 2024 (MIA) - Presidenti rus Vlladimir Putin e emëroi Oleg Saveljovin për zëvendës...

Presidentja e Kosovës Osmani priti në takim zëvendës ndihmësen sekretare e Departamentit të Shtetit Nikoll Çulik

Presidentja e Kosovës Osmani priti në takim zëvendës ndihmësen sekretare e Departamentit të Shtetit Nikoll Çulik

Prishtinë, 20 maj 2024 (MIA) - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në t...

Ministri turk i Transportit: Helikopteri me të cilin udhëtoi Raisi, nuk ka pasur ose nuk ka aktivizuar sistem për sinjalizim 

Ministri turk i Transportit: Helikopteri me të cilin udhëtoi Raisi, nuk ka pasur ose nuk ka aktivizuar sistem për sinjalizim 

Ankara, 20 maj 2024 (MIA) - Helikopteri, në të cilin udhëtoi presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi...

Shtyhet hapja e qendrave për emigrantë në Shqipëri

Shtyhet hapja e qendrave për emigrantë në Shqipëri

Tiranë, 20 maj 2024 (MIA) - Shtyhet hapja e Qendrave për emigrantë në portin shqiptar Shëngjin dhe i...

Nesër moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu dhe bubullima

Nesër moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu dhe bubullima

Shkup, 20 maj 2024 (MIA) - Moti nesër do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla d...

Arrestohet një gjykatës nga Gjykata Supreme për shkak të dyshimit se ka marrë shpërblim për ndikim të paligjshëm

Arrestohet një gjykatës nga Gjykata Supreme për shkak të dyshimit se ka marrë shpërblim për ndikim të paligjshëm

Shkup, 20 maj 2024 (MIA) - Policia sot ka arrestuar një gjykatës nga Gjykata Supreme për shkak të ek...

Hamasi e dënoi përpjekjen e Gjykatës ndërkombëtare penale për arrestimin e liderëve të tyre

Hamasi e dënoi përpjekjen e Gjykatës ndërkombëtare penale për arrestimin e liderëve të tyre

Gazë, 20 maj 2024 (MIA) - Hamasi sot kumtoi se "dënin fuqishëm" përpjekjen e prokurorit të Gjykatës...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 20 maj/ 2024 Shkup - Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu me...

Sezoni tragjik i Mançester Junajted konfirmohet  edhe me dy anti-rekorde

Sezoni tragjik i Mançester Junajted konfirmohet edhe me dy anti-rekorde

Mançester, 20 maj 2024 (MIA) - Mançester Junajted me fishkëllimën e fundit të gjyqtarit arriti edhe...

Micotakis: Për gjashtë muaj Selaniku do të ketë metronë më moderne dhe më të bukur në Evropë

Micotakis: Për gjashtë muaj Selaniku do të ketë metronë më moderne dhe më të bukur në Evropë

  Athinë, 20 maj 2024 (MIA) - Në nëntor të këtij vitit pritet në Selanik solemnisht të...

Policia e Kosovës ky kryer aksion në filialet e së ashtuqajturës

Policia e Kosovës ky kryer aksion në filialet e së ashtuqajturës "Bankës Postare Kursimore"

Prishtinë, 20 maj 2024 (MIA) - Policia e Kosovës sot ka kryer aksion në filialet e së ashtuquaj...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR