• e martë, 18 qershor 2024
Stërvitje

Stërvitje "Trojan Footprint 24" në vend nga 16 janari deri më 16 mars të këtij viti

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Qeveria sot miratoi Informatën nga Ministria e Mbrojtjes për hyrjen dhe...

Vendimi nëse do të kandidoj për mandat të dytë- në gjysmën e dytë të shkurtit, paralajmëron Pendarovski

Vendimi nëse do të kandidoj për mandat të dytë- në gjysmën e dytë të shkurtit, paralajmëron Pendarovski

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski paralajmëroi se vendimi nëse do të kandidoj...

Pendarovski: M-NAV-it i duhet një

Pendarovski: M-NAV-it i duhet një "remont" i përgjithshëm

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) – Zhvillimet e fundit në M-NAV ishin absurditet. Nuk më ka ndodhur që ditë...

SHA EMV do të kërkojë investitor strategjik për centralet për gaz dhe hidrogjen në Manastir dhe Negotinë

SHA EMV do të kërkojë investitor strategjik për centralet për gaz dhe hidrogjen në Manastir dhe Negotinë

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Qeveria ka ngarkuar SHA EMV që të fillojë negociatat për investitor pote...

Vitet një burrë në afërsi të Shtëpisë së Bardhë, policia është në kërkim të sulmuesit

Vitet një burrë në afërsi të Shtëpisë së Bardhë, policia është në kërkim të sulmuesit

 Uashington, 9 janar 2024  (MIA)  - Policia në Uashington bëri të ditur se një burrë...

Poloni: Tusk akuzoi Dudën për pengim të drejtësisë

Poloni: Tusk akuzoi Dudën për pengim të drejtësisë

Varshavë, 9 janar 2024 (MIA) - Pasi sot në pallatin e presidentit polak, Andzhej Duda u panë dy poli...

Pendarovski: Ekstradimi i Palevskit mund të ndodhë së shpejti, nuk është kontestues nga aspekti i inteligjencës dhe sigurisë

Pendarovski: Ekstradimi i Palevskit mund të ndodhë së shpejti, nuk është kontestues nga aspekti i inteligjencës dhe sigurisë

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Ekstradimi i të dyshuarit për vrasjen e dyfishtë, Lupço Palevski-Palço m...

Hekuran Asani është propozimi i ri i Qeverisë për drejtor të M-NAV, Ilir Mehmedi nuk i plotëson kushtet

Hekuran Asani është propozimi i ri i Qeverisë për drejtor të M-NAV, Ilir Mehmedi nuk i plotëson kushtet

Shkup, 9 janar 2024 (MIA)  -  Hekuran Asani është propozimi i ri i Qeverisë për kryetar të...

Trampi thotë se do ta ndjek penalisht presidentin Bajden nëse kthehet në Shtëpinë e Bardhë

Trampi thotë se do ta ndjek penalisht presidentin Bajden nëse kthehet në Shtëpinë e Bardhë

Uashington, 9 janar 2024 (MIA) - Donald Tramp ka paralajmëruar se mund të ndjekë penalisht Xho Bajde...

Për katër vite Kosovën e kanë lëshuar 156.000 banorë

Për katër vite Kosovën e kanë lëshuar 156.000 banorë

Prishtinë, 9 janar 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës sot njoftoi se për katër v...

Delegacioni i BE-së: Presim hetim të shpejtë nga autoritetet shtetërore për emërimet në M-NAV

Delegacioni i BE-së: Presim hetim të shpejtë nga autoritetet shtetërore për emërimet në M-NAV

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Delegacioni i BE-së sot kumtoi se me shqetësim po ndjek zhvillimet në li...

Ulje të dukshmërisë nga 20 në 50 metra për shkak të mjegullës në rrugën Kodër të Diellit-Lisec

Ulje të dukshmërisë nga 20 në 50 metra për shkak të mjegullës në rrugën Kodër të Diellit-Lisec

 Shkup, 9 janar 2024 (MIA)  - Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet në kushte d...

Kreu qeveritar shtetëror në një drekë tradicionale të Krishtlindjeve te kreu i KOM-OA, z.z. Stefan

Kreu qeveritar shtetëror në një drekë tradicionale të Krishtlindjeve te kreu i KOM-OA, z.z. Stefan

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe presidenti Stevo Pendarovski sot mor...

Më shumë se 6.600 emigrantë humbën jetën në vitin 2023 në rrugën detare drejt Spanjës

Më shumë se 6.600 emigrantë humbën jetën në vitin 2023 në rrugën detare drejt Spanjës

Madrid, 9 janar 2024 (MIA) - Më shumë se 6.600 emigrantë kanë humbur jetën vitin e kaluar duke u për...

Shkarkohen Avokatit të Shtetit në rajonin e Shkupit dhe Strugës

Shkarkohen Avokatit të Shtetit në rajonin e Shkupit dhe Strugës

Shkup, 9 janar 2023 (MIA) -  Me propozim të Avokatit të Shtetit, g...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR