• e martë, 18 qershor 2024
Mickoski: Pa reforma të brendshme nuk ka Bashkim Evropian

Mickoski: Pa reforma të brendshme nuk ka Bashkim Evropian

Shtip, 30 gusht 2023 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sonte me rastin e 30 vjeto...

Kovaçevski: Në vitin 2030 Maqedonia e Veriut do të jetë shteti i parë anëtar i BE-së nga Ballkani Perëndimor

Kovaçevski: Në vitin 2030 Maqedonia e Veriut do të jetë shteti i parë anëtar i BE-së nga Ballkani Perëndimor

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Në vitin 2030, Maqedonia e Veriut do të jetë shteti i parë anëtar i Bas...

Mariçiq: Tregu i përbashkët i BE-së është shansi ynë i vetëm për zhvillim

Mariçiq: Tregu i përbashkët i BE-së është shansi ynë i vetëm për zhvillim

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Çështja boshte e kësaj fushate dhe e betejës që po bëjmë në shoqëri ësh...

Bekteshi: Zhvillimi në BE ndërtohet mbi konkurrencën dhe mundësitë e barabarta për të gjithë

Bekteshi: Zhvillimi në BE ndërtohet mbi konkurrencën dhe mundësitë e barabarta për të gjithë

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Në tribunën me temë “BE-ja për ekonominë e Maqedonisë së Veriut”,...

Ministri Aliu në “Teknofest”, festivali më i madh i aviacionit në Turqi

Ministri Aliu në “Teknofest”, festivali më i madh i aviacionit në Turqi

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Azir Aliu ndodhet pë...

Kovaçevski: Vendet që do të jenë më të shpejta me reforma do të jenë të parat që do të hyjnë në Bashkimin Evropian në vitin 2030

Kovaçevski: Vendet që do të jenë më të shpejta me reforma do të jenë të parat që do të hyjnë në Bashkimin Evropian në vitin 2030

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Kryetari i Qeverisë Dimitar Kovaçevski sonte deklaroi se kryetari...

SHBA-ja është e shqetësuar se negociatat për armët ndërmjet Koresë së Veriut dhe Rusisë po përparojnë

SHBA-ja është e shqetësuar se negociatat për armët ndërmjet Koresë së Veriut dhe Rusisë po përparojnë

Uashington, 30 gusht 2023 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të shqetësuara se bisedimet p...

Kirbi: SHBA-ja me shumë kujdes është duke e ndjekur situatën në Gabon

Kirbi: SHBA-ja me shumë kujdes është duke e ndjekur situatën në Gabon

Uashington, 30 gusht 2023 (MIA) - SHBA-ja janë thellësisht të shqetësuara për atë që po ndodh n...

Borel: BE do të vendosë sanksione ndaj puçistëve në Nigeri

Borel: BE do të vendosë sanksione ndaj puçistëve në Nigeri

Madrid, 30 gusht 2023 (MIA) – Bashkimi Evropian është duke punuar në përgatitjet për vendosjen e san...

Koreja e Veriut gjuajti raketë balistike

Koreja e Veriut gjuajti raketë balistike

Seul, 30 gusht 2023 (MIA) - Shtatëmadhoria e Armatës së Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Ver...

Kërkesa për banesa në Shqipëri është rritur për 42, çmimet për 20 për qind

Kërkesa për banesa në Shqipëri është rritur për 42, çmimet për 20 për qind

Tiranë, 30 gusht 2023 (MIA) - Krahas shtetasve të RMV-së dhe Kosovës që gjatë viteve të fundit po bl...

Në BE mbi 134 raste të salmonelës, me siguri të lidhura me mishin e pulës nga Polonia

Në BE mbi 134 raste të salmonelës, me siguri të lidhura me mishin e pulës nga Polonia

Stokholm, 30 gusht 2023 (MIA) - Autoritetet evropiane të shëndetës...

Në VK Tabanoc për dalje nga vendi pritet rreth gjysëm ore

Në VK Tabanoc për dalje nga vendi pritet rreth gjysëm ore

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Në vendkalimin kufitar "Tabanoc" për dalje nga vendi pritet rreth...

Një fenomen i rrallë i motit mbi Tampa, Floridë, i shkaktuar nga uragani

Një fenomen i rrallë i motit mbi Tampa, Floridë, i shkaktuar nga uragani

Uashington, 30 gusht 2023 (MIA) - Mbi Tampa, Floridë, Uragani Idalia shkaktoi një fenomen të rrallë...

Mariçiq: Me ide konstruktive edhe komunitetet joshumicë gjithashtu përfshihen në procesin e anëtarësimit në BE 

Mariçiq: Me ide konstruktive edhe komunitetet joshumicë gjithashtu përfshihen në procesin e anëtarësimit në BE 

Shkup, 30 gusht 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR