• недела, 14 јули 2024
Во женскиот фудбал трета година по ред првак е ЖФК Љуботен од Тетово

Во женскиот фудбал трета година по ред првак е ЖФК Љуботен од Тетово

Тетово, 1 јуни 2024 (МИА) – Женскиот фудбалски клуб Љуботен од Тетово трета година по ред го подигна...

Љуботен е шампион во Првата ЖФЛ за сезоната 2023/24

Љуботен е шампион во Првата ЖФЛ за сезоната 2023/24

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Екипата на ЖФК Љуботен и официјално е шампион во Првата женска фудбалска...

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

  Скопје, 14 мај 2024 (МИА) – Фудбалерките на Љуботен утре на Градскиот стадион во Веле...

Планинарите од клубот Љуботен традиционално во новата година прво го искачија врвот Љуботен

Планинарите од клубот Љуботен традиционално во новата година прво го искачија врвот Љуботен

Тетово, 3 јануари 2024 (МИА) - Планинарите од планинарскиот клуб „Љуботен“ согласно традицијата кај...

Почина Димитрие Ѓорчески Чауш, најстариот член на планинарскиот клуб Љуботен

Почина Димитрие Ѓорчески Чауш, најстариот член на планинарскиот клуб Љуботен

Тетово, 15 ноември 2023 (МИА) - Денеска на 89 години почина Димитрие Ѓорчески, Диме-Чауш, најстар чл...

Приведено лице од Љуботен, осудено на казна затвор

Приведено лице од Љуботен, осудено на казна затвор

Скопје, 4 октомври 2023 (МИА) - Четириесетгодишен жител на селото Љуботен денеска бил приведен за из...

Љуботен со два порази го заврши настапот во женската Лига на шампиони.

Љуботен со два порази го заврши настапот во женската Лига на шампиони.

Раденци, 9 септември 2023 (МИА) – Македонскиот фудбалски првак во женска конкуренција Љуботен со два...

ЖФК Љуботен од Тетово првак во женското фудбалско првенство

ЖФК Љуботен од Тетово првак во женското фудбалско првенство

Тетово, 31 мај 2023 (МИА) - ЖФК Љуботен Тетово стана првак во женското македонско фудбалско првенств...

Во Тетово денес ќе се дознае првакот во Првата женска фудбалска лига

Во Тетово денес ќе се дознае првакот во Првата женска фудбалска лига

Тетово, 31 мај 2023 (МИА) - ЖФК Љуботен Тетово и ЖФК Каменица Саса денес го играат првенствениот нат...

ПК Љуботен организира традиционално искачување на Титов врв

ПК Љуботен организира традиционално искачување на Титов врв

Тетово, 22 мај 2023 (МИА) - Планинарски клуб „Љуботен“  од Тетово в недела на 28 мај  по 4...

ЖФК Каменица САСА во одбрана на титулата од Купот против ЖФК Љуботен

ЖФК Каменица САСА во одбрана на титулата од Купот против ЖФК Љуботен

Скопје, 15 мај 2023 (МИА) - На стадионот во Ѓорче Петров утре од 16 часот ќе се одигра финалето на ж...

Во Тетово жените поуспешни од мажите во фудбал

Во Тетово жените поуспешни од мажите во фудбал

Тетово, 27 ноември 2022 (МИА) - Во фудбалската 2021/22 ЖФК Љуботен од Тетово за прв пат ја освои Првата...

ФК Тетекс ќе има нова управа по преземањето од раководството на ФК и ЖФК Љуботен

ФК Тетекс ќе има нова управа по преземањето од раководството на ФК и ЖФК Љуботен

Тетово, 22 октомври 2022 (МИА) - Раководството на ФК и ЖФК Љуботен го превзема под своја капа и ФК Тете...

ПК Љуботен организира искачување до врвот Љуботен, задолжително пријавување до петок

ПК Љуботен организира искачување до врвот Љуботен, задолжително пријавување до петок

Тетово, 13 октомври 2022 (МИА) - Планинарскиот клуб Љубот...

Без вода корисниците на „Љуботенски пат“

Без вода корисниците на „Љуботенски пат“

Скопје, 14 септември 2022 (МИА) - Без вода денеска од 09:40 часот ќе бидат корисниците од „Љуботенски п...

Image

Остани поврзан