• понеделник, 17 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 4 јануари 2024 Скопје – Министерот...

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар-Центар Жупа

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар-Центар Жупа

Скопје, 3 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на патот Дебар-Центар Жупа од 19:20 часот е нормализиран...

Вашингтон: Секоја помисла дека САД и Израел се вмешани во напад во Иран е апсурдна

Вашингтон: Секоја помисла дека САД и Израел се вмешани во напад во Иран е апсурдна

Вашингтон, 3 јануари 2024 (МИА) - САД го оценија како „апсурдно“ секое навестување дека САД или Изра...

САД и сојузничките земји ги повикаа Хутите да ги запрат нападите врз бродовите во Црвеното Море

САД и сојузничките земји ги повикаа Хутите да ги запрат нападите врз бродовите во Црвеното Море

Вашингтон, 3 јануари 2024 (МИА) - САД и 11 други сојузнички земји денеска ги повикаа јеменските бунт...

Бројот на мигранти кои пристигнуваат во Шпанија е речиси двојно зголемен во изминатата година

Бројот на мигранти кои пристигнуваат во Шпанија е речиси двојно зголемен во изминатата година

Мадрид, 3 јануари 2024 (МИА) - Бројот на илегални мигранти кои влегле во Шпанија минатата година се...

Димитров: Ќе покренеме иницијатива да се донесе закон за изградба на Чебрен со домашни сили

Димитров: Ќе покренеме иницијатива да се донесе закон за изградба на Чебрен со домашни сили

Скопје, 3 јануари 2024 (МИА) - Здружението на инженери ќе покрене иницијатива да се донесе закон со...

Онана ќе игра против Тотенхем на 14 јануари, ден пред натпреварот на репрезентацијата на Африканскиот куп

Онана ќе игра против Тотенхем на 14 јануари, ден пред натпреварот на репрезентацијата на Африканскиот куп

Манчестер, 3 јануари 2024 (МИА) - Манчестер јунајтед постигна договор со камерунската федерација гол...

Претрес во Чучер Сандево, пронајдена дрога

Претрес во Чучер Сандево, пронајдена дрога

Скопје, 3 јануари 2024 (МИА) - Полицијата по претходно добиена судска н...

Израелската армија ја потврди смртта на заложник во спасувачка операција

Израелската армија ја потврди смртта на заложник во спасувачка операција

Ерусалим, 3 јануари 2024 (МИА) -  Израелската армија денеска потврди дека израелскиот заложник...

Додик најави донесување изборен закон на РС

Додик најави донесување изборен закон на РС

Бања Лука, 3 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Република Српска Милорад Додик денеска најави дек...

Владимир Дико: Го избрав романот „Покрај езерото“ на Стерјо Спасе, од Мала Преспа, каде живеат само Македонци

Владимир Дико: Го избрав романот „Покрај езерото“ на Стерјо Спасе, од Мала Преспа, каде живеат само Македонци

Дебар, 3 јануари 2023 (МИА) - Македонскиот весник „Македониум“, пренесува напис на Владимир Дико, по...

Херл победник во Инсбурк

Херл победник во Инсбурк

Инсбрук, 3 јануари 2024 (МИА) – Австриецот Јан Херл со скокови од 134 и 127, м метри и освоени вкупн...

Голема размена на затвореници меѓу Русија и Украина со посредство на ОАЕ

Голема размена на затвореници меѓу Русија и Украина со посредство на ОАЕ

Mосква, 3 јануари 2024 (МИА) -  Русија и Украина денеска разменија стотици воени заробеници, вр...

ЕУ ги осуди експлозиите во Иран како „терористички чин“

ЕУ ги осуди експлозиите во Иран како „терористички чин“

Брисел, 3 јануари 2023 (МИА) - Европската унија побара сторителите на двeте експлозии во кои загинаа...

Во Турција почна судењето за уривањето згради во земјотресот

Во Турција почна судењето за уривањето згради во земјотресот

Анкара, 3 јануари 2023 (МИА) - Првото големо судење поврзано со изградбата на згради кои се урнаа во...

Image

Остани поврзан