• четврток, 30 мај 2024
Со свечена академија одбележана Меѓународната недела на сестринството 

Со свечена академија одбележана Меѓународната недела на сестринството 

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Националното здружение на медицински сестри...

Циривири: ЗНАМ со реформите во здравството ќе овозможи граѓаните да добијат подобри третмани, во современи регионални центри, со реални цени на услугите

Циривири: ЗНАМ со реформите во здравството ќе овозможи граѓаните да добијат подобри третмани, во современи регионални центри, со реални цени на услуги...

Скопје, 28 април 2024 Движењето ЗНАМ – За наша Македонија денеска  одржа прес конференц...

Филипче: Месечен надоместок од почетни 60.000 денари за специјализантите

Филипче: Месечен надоместок од почетни 60.000 денари за специјализантите

Скопје, 17 април 2024 Специјализантите остануваат во фокус на СДСМ и во следниот мандат што...

ВМРО-ДПМНЕ: Три дена затворени сите хируршки сали на хирургија во Клинички, нема неопходни операции за животно-загрозувачки пациенти

ВМРО-ДПМНЕ: Три дена затворени сите хируршки сали на хирургија во Клинички, нема неопходни операции за животно-загрозувачки пациенти

Скопје, 11 април 2024 Молк од „транспарентната“ власт за колапс...

Таравари: Треба да имаме децентрализирано здравство односно да развиеме центри за здравствени услуги

Таравари: Треба да имаме децентрализирано здравство односно да развиеме центри за здравствени услуги

Тетово, 7 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата од к...

Демири: Го зајакнуваме здравствениот систем, вложуваме во нови лекови и опрема и во услови за работа на медицинскиот персонал

Демири: Го зајакнуваме здравствениот систем, вложуваме во нови лекови и опрема и во услови за работа на медицинскиот персонал

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Министерот за здравство д-р Илир Демири во...

Демири и Манолева: Болницата „Св.Еразмо“ во Охрид пример за вложувања во нова опрема и зајакнување на кадарот

Демири и Манолева: Болницата „Св.Еразмо“ во Охрид пример за вложувања во нова опрема и зајакнување на кадарот

Охрид, 28 март 2024 (МИА) - Министерот за здравство, Илир Демири заедно со заменик-министерката, Мај...

Вработените во здравството најавуваат протест на 8 април, нема да добијат усогласување со минималната плата

Вработените во здравството најавуваат протест на 8 април, нема да добијат усогласување со минималната плата

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Вработените во здравството нема да добијат усогласување на платите со п...

Демири и Манолева: Здравствениот дом Охрид со реновирана Служба за вакцинации и две нови амбулантни возила

Демири и Манолева: Здравствениот дом Охрид со реновирана Служба за вакцинации и две нови амбулантни возила

Охрид, 28 март 2024 (МИА) - Министерот за здравство, Илир Демири и заменик-министерката Маја Манолев...

Протест на лекарите специјализанти, во тек состанок со претставници на Министерството за здравство

Протест на лекарите специјализанти, во тек состанок со претставници на Министерството за здравство

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - Лекарите специјализанти кои денеска протестираат пред Министерството за...

Изборната „Платформа 1198“ на ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на Клинички центар Штип, шест бесплатни Ин витро постапки, вработување во здравството....

Изборната „Платформа 1198“ на ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на Клинички центар Штип, шест бесплатни Ин витро постапки, вработување во здравството....

Скопје, 24 март 2024  Програмата на ВМРО-ДПМНЕ Платформа 1198 за претстојните парламент...

Николов: Владата на СДС и ДУИ ги изигра вработените со договор на дело во здравство и ги остави на улица

Николов: Владата на СДС и ДУИ ги изигра вработените со договор на дело во здравство и ги остави на улица

Скопје, 14 март 2024  Владата на СДС и ДУИ на заминување, на улица остава околу илјада...

Обраќање на сопругата на претседателот на панел дискусијата „Придонесот на жените во здравство“

Обраќање на сопругата на претседателот на панел дискусијата „Придонесот на жените во здравство“

Скопје, 8 март 2024 Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска се обрати на панел диск...

Демири: Нашите хероини неуморно работат за поквалитетен живот на сите нас

Демири: Нашите хероини неуморно работат за поквалитетен живот на сите нас

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Министерот за здравство во техничката Влада, Илир Демири го честита дене...

Министерството за здравство ги прифати препораките од Комисијата за заразни болести за голема кашлица, ДСЗИ ќе врши контроли

Министерството за здравство ги прифати препораките од Комисијата за заразни болести за голема кашлица, ДСЗИ ќе врши контроли

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Министерството за здравство попладнево информираше дека ги прифаќа препо...

Image

Остани поврзан