• вторник, 18 јуни 2024
Два воза се судрија во метрото во Њујорк, најмалку 24 повредени

Два воза се судрија во метрото во Њујорк, најмалку 24 повредени

Њујорк, 5 јануари 2024 (МИА) - Најмалку 24 лица се полесно повредени вчера во Њујорк кога два воза н...

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Во железничка несреќа во Италија повредени најмалку 17 лица

Рим, 11 декември 2023 (МИА) - Најмалку 17 лица се повредени откако синоќа два воза се судрија во бли...

Воспоставен железничкиот сообраќај во земјава, не сообраќа возот Скопје - Битола 

Воспоставен железничкиот сообраќај во земјава, не сообраќа возот Скопје - Битола 

Велес,14 ноември 2023 (МИА) - По четири дена целосен прекин на железнич...

Велешани, најголем број работници и студенти револтирани заради укинувањe на два од три воза кои сообраќаат од и кон Битола

Велешани, најголем број работници и студенти револтирани заради укинувањe на два од три воза кои сообраќаат од и кон Битола

Велес, 25 октомври 2023 (МИА) - Велешани во голем број работници и студенти кои работат и учат во Ск...

Од среда возови од Скопје кон Битола и обратно ќе сообраќаат еднаш дневно 

Од среда возови од Скопје кон Битола и обратно ќе сообраќаат еднаш дневно 

Скопје, 22 октомври 2023 (МИА) – Од 25 октомври се укинуваат по два воза дневно на релацијата Скопје...

Возовите на релација Скопје - Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули

Возовите на релација Скопје - Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули

Скопје, 23 јуни 2023 (МИА) - Патничките возови 601 на релација Скопје - Велес и 2080 на релација Вел...

Возовите во Индија повторно сообраќаат на местото на трагичната несреќа

Возовите во Индија повторно сообраќаат на местото на трагичната несреќа

Љу Делхи, 5 јуни 2023 (МИА) - Патничките и товарните возови во Индија денеска продолжија да сообраќа...

Судир на два воза во Австрија, по што избувна и пожар

Судир на два воза во Австрија, по што избувна и пожар

Виена, 20 јануари 2023 (МИА) - Рано изутринава во Австрија се случи железничка несреќа, откако се су...

Финска ги прекинува железничките врски со Русија

Финска ги прекинува железничките врски со Русија

Хелсинки, 25 март 2022 (МИА) - Финската државна железничка компанија информираше дека од почетокот на и...

Алстом ќе произведува возови за норвешкиот транспортер Норске Тог

Алстом ќе произведува возови за норвешкиот транспортер Норске Тог

Париз, 11 јануари 2022 (МИА) – Францускиот производител на брзи возови Алстом денеска потпиша договор в...

Во Германија минатата година една четвртина од возовите доцнеле

Во Германија минатата година една четвртина од возовите доцнеле

Берлин, 5 јануари 2022 (МИА) - Една четвртина од брзите патнички возови на герма...

Доцнат возовите под Ламанш поради дефект кај Евротунелот

Доцнат возовите под Ламанш поради дефект кај Евротунелот

Лондон, 1 февруари 2020 (МИА) - Возот на релација Лондон - Париз, кој поминува низ тунелот под Ламанш,...

Image

Остани поврзан