• понеделник, 17 јуни 2024
Македонски борачи на силен меѓународен турнир во Бугарија

Македонски борачи на силен меѓународен турнир во Бугарија

  Софија, 22 април 2024 (МИА) – Македонски борачи ќе настапат на традиционалниот меѓуна...

Одржана комеморација за Насе Насев

Одржана комеморација за Насе Насев

Скопје, 5 септември 2023 (МИА) – Соработници, колеги, пријатели и членови на семејството денеска на...

Се одржа традиционалниот куп во борење „Голо Брдо 2023

Се одржа традиционалниот куп во борење „Голо Брдо 2023"

Дебар, 18 мај 2023 (МИА) - Под покровителство на Општина Булќиза, а во соработка со спортското друшт...

Трстена додели уште пет „Златни олимписки оскари“

Трстена додели уште пет „Златни олимписки оскари“

Скопје, 13 октомври 2022 (МИА) - Олимпискиот шампион Шабан Трстена денес додели пет „Златни олимписки о...

Во Велес ќе се одржи меморијален турнир во борење „Листон 2022“

Во Велес ќе се одржи меморијален турнир во борење „Листон 2022“

Велес,8 октомври 2022(МИА) - Во организација на Боречкиот клуб „Борец“ денеска во 11 часот во Спортскат...

Женската боречка репрезентација се подготвува во Кочани за учество на Балканското и Светското првенство У-20

Женската боречка репрезентација се подготвува во Кочани за учество на Балканското и Светското првенство У-20

Кочани, 1 август 2022 (МИА) – Македонската женска боречка репрезентација реализира четиридневен тренинг...

Егоров освои бронзен медал на МИ во Алжир

Егоров освои бронзен медал на МИ во Алжир

Оран, 28 јуни (МИА) – Македонскиот борач Владимир Егоров го освои бронзениот медал на Медитеранските иг...

Борачот Нуров обезбеди полуфинале на Медитеранските игри

Борачот Нуров обезбеди полуфинале на Медитеранските игри

Оран, 27 јуни 2022 (МИА) – Македонскиот претставник Магомедгаджи Нуров се ...

Светската боречка федерација во Кочани одржува еднонеделна обука за тренери и судии

Светската боречка федерација во Кочани одржува еднонеделна обука за тренери и судии

Кочани, 7 мај 2022 (МИА) – Светската боречка асоцијација во соработка со Боречката федерација на Републ...

Македонскиот борач Егоров стана европски шампион

Македонскиот борач Егоров стана европски шампион

Будимпешта, 29 март 2022 (МИА) – Русинот со македонски пасош, Владимир Егоров се закити со златен медал...

Висар Ганиу ја пречека Садије Дура, првата државна шампионка во борење од Чаир

Висар Ганиу ја пречека Садије Дура, првата државна шампионка во борење од Чаир

Скопје, 22 март 2022 (МИА) - Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу денеска беше домаќин на младат...

Македонската репрезентација во борење се подготвува за ЕП во Унгарија

Македонската репрезентација во борење се подготвува за ЕП во Унгарија

Кочани, 22 март 2022 (МИА) – Членовите на македонската боречка репрезентација во сениорска конкуренција...

Што сѐ може да ја замени вежбалницата?

Што сѐ може да ја замени вежбалницата?

Скопје, 15 март 2022 (МИА) - Многу луѓе не ги сакаат вежбалниците за...

Завршија подготовките на борачите во пионерска и кадетска конкуренција за учество на Балканското првенство и Медитеранските игри

Завршија подготовките на борачите во пионерска и кадетска конкуренција за учество на Балканското првенство и Медитеранските игри

Кочани, 25 октомври 2021 (МИА) - Македонските репрезентативци во борење во пионерска и кадетска конкуре...

Трстена по петти пат ќе додели Златни олимписки оскари

Трстена по петти пат ќе додели Златни олимписки оскари

Скопје, 14 октомври 2021 (МИА) - Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес, ќе додели пет Златни олимпис...

Image

Остани поврзан