• вторник, 18 јуни 2024
Битиќи: Вонинституционално најавеното задолжување ќе го зголеми јавниот долг на 66% од БДП

Битиќи: Вонинституционално најавеното задолжување ќе го зголеми јавниот долг на 66% од БДП

Скопје, 11 јуни 2024  - „Стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ вели дека јавниот долг ќе се зголем...

Битиќи: Нема да се кандидирам за претседател на СДСМ, со цел да ја спречам понатамошната фрагментација на членството

Битиќи: Нема да се кандидирам за претседател на СДСМ, со цел да ја спречам понатамошната фрагментација на членството

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Фатмир Битиќи, пратеник и член на СДСМ објави на Фејсбук дека нема да се...

Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Фатмир Битиќи, еден од потпретседателите на Социјалдемократскиот сојуз,...

Битиќи: Државата е на крстопат, одлуката на 8 мај ќе ја обликува судбината на државата во годините што доаѓаат

Битиќи: Државата е на крстопат, одлуката на 8 мај ќе ја обликува судбината на државата во годините што доаѓаат

Скопје, 6 мај 2024  „Ви се обраќам со длабоко чувство за важноста на двојните избори во...

Битиќи: Сплотеноста во европската идеја се протега многу подалеку од партиските и етничките разлики

Битиќи: Сплотеноста во европската идеја се протега многу подалеку од партиските и етничките разлики

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) – Потпретседателот на СДСМ и коносител на листата на кандидати за пратеници...

Битиќи: Први во регионот според слободата на медиумите

Битиќи: Први во регионот според слободата на медиумите

СООПШТЕНИЕ Скопје, 3 мај 2024  „Не смееме да ја изгубиме слобо...

Битиќи: Да ја препознаеме моќта на заедништвото и да не се дозволиме национализмот да го разедини општеството

Битиќи: Да ја препознаеме моќта на заедништвото и да не се дозволиме национализмот да го разедини општеството

Скопје, 3 мај 2024  „СДСМ од секогаш  била предводник на визионерство, државништво...

ВМРО-ДПМНЕ : ДКСК да покрене постапка против Битиќи, барал од фирми на кои им исплаќал државна помош да гласаат за него

ВМРО-ДПМНЕ : ДКСК да покрене постапка против Битиќи, барал од фирми на кои им исплаќал државна помош да гласаат за него

Скопје, 3 мај 2024  ДКСК да покрене постапка против Битиќи, бара од фирмите на кои им и...

Митева: Битиќи ја злоупотребил својата позиција како вицепремиер бара од компаниите да гласаат за него

Митева: Битиќи ја злоупотребил својата позиција како вицепремиер бара од компаниите да гласаат за него

Скопје, 2 мај 2024 Ова писмо е доказ за злоупотреба на позицијата вицепремиер и државните ре...

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Во коалиција сме со граѓаните за европска Македонија

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Во коалиција сме со граѓаните за европска Македонија

Скопје, 2 мај 2024 „Ја слушнавме и прифативме пораката која ни ја упативте на 24-ти април. Г...

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Со повисоки плати правично го вреднуваме трудот на работниците

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Со повисоки плати правично го вреднуваме трудот на работниците

Скопје, 1 мај 2024 „На овој Ден на трудот, но и во останатите 364 дена во годината ние сме р...

Битиќи: Не смееме да дадеме шанса ВМРО-ДПМНЕ да ја загрози европската иднина

Битиќи: Не смееме да дадеме шанса ВМРО-ДПМНЕ да ја загрози европската иднина

Скопје, 30 април 2024 „Потребно е СДСМ да биде водечкиот глас во Владата и во Собранието, по...

Битиќи: Патриотски ќе одиме кон повисоки плати и пензии, кон „Едно општество за сите“

Битиќи: Патриотски ќе одиме кон повисоки плати и пензии, кон „Едно општество за сите“

Скопје, 30 април 2024 „Ова зад мене е Спомен-костурницата, симбол на прогресивното и мултик...

Битиќи до домашните компании: Со заедничка поддршка инвестиравте над 500 милиони евра, да продолжиме заеднички

Битиќи до домашните компании: Со заедничка поддршка инвестиравте над 500 милиони евра, да продолжиме заеднички

Скопје, 30 април 2024   „Ви пишувам и ви се обраќам со апел од политичар кој се...

Битиќи:  Со мултикултурализам, толеранција и повисоки плати и пензии ќе го поразиме национализмот

Битиќи: Со мултикултурализам, толеранција и повисоки плати и пензии ќе го поразиме национализмот

29 април 2024  „На парламентарните избори на 8-ми мај се о...

Image

Остани поврзан