• четврток, 30 мај 2024
Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна година, останувам градоначалник

Гостивар, 30 мај 2024 (МИА) – Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да...

Многу скоро се очекува да биде објавен договорот за новата влада, Собранието ја закажа конститутивната седница за вторник

Многу скоро се очекува да биде објавен договорот за новата влада, Собранието ја закажа конститутивната седница за вторник

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Разговорите за формирање на новата влада се...

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) – Во рамки на проектот „Место за растење: О...

Таравари: Се уште немам решено дали ќе бидам министер за здравство

Таравари: Се уште немам решено дали ќе бидам министер за здравство

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) – Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде в...

Таравари: Албанците во Северна Македонија ќе имаат претседател на Собранието и шест министри во новата влада

Таравари: Албанците во Северна Македонија ќе имаат претседател на Собранието и шест министри во новата влада

Приштина, 19 мај 2024 (МИА) – Градоначалникот на Гостивар, кој беше кандидат за претседател на Репуб...

За десетина дена би можел да се знае составот на новата влада, обвинувања за притисоци за решенијата и одлуките за поништеното гласање

За десетина дена би можел да се знае составот на новата влада, обвинувања за притисоци за решенијата и одлуките за поништеното гласање

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - До крајот на идната недела се очекува да се постигне договор околу иднат...

Таравари: Не е забрането да се користи само Македонија, но очекувам Сиљановска Давкова во иднина да го користи уставното име

Таравари: Не е забрането да се користи само Македонија, но очекувам Сиљановска Давкова во иднина да го користи уставното име

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој беше кандидат за претсе...

Таравари е оптимист за уставните измени, верува дека до 2028 година земјата има шанси да стане членка на ЕУ

Таравари е оптимист за уставните измени, верува дека до 2028 година земјата има шанси да стане членка на ЕУ

Скопје,13 мај 2024 (МИА) - Арбен Таравари, кој е дел од здружената албанска опозиција „Влен“, е опти...

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање и заедничка соработка

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање и заедничка соработка

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево имал средба со претсе...

Прес-конференција на коалицијата „Влен“ (во живо)

Прес-конференција на коалицијата „Влен“ (во живо)

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на коалицијата „Влен“.

Таравари: За нас пријателството со САД е свето, ќе работиме со нив за интегрирана Македонија во ЕУ и далеку од руското влијание

Таравари: За нас пријателството со САД е свето, ќе работиме со нив за интегрирана Македонија во ЕУ и далеку од руското влијание

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на коалицијата Вреди Арбен Таравари вечерва...

Таравари: Потребна е максимална мобилизација за победа на 24 април и конечна победа на „ВЛЕН“ на 8 мај

Таравари: Потребна е максимална мобилизација за победа на 24 април и конечна победа на „ВЛЕН“ на 8 мај

Гостивар, 21 април 2024 (МИА) – На митинг во Гостивар на коалицијата Влен/Вреди, кандидатот за претс...

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Скопје, 20 април 2024 Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидери...

Таравари од Берлин: Дијаспората знае да се сензибилизира за промени, без нив не е направен ниту еден важен процес за државата

Таравари од Берлин: Дијаспората знае да се сензибилизира за промени, без нив не е направен ниту еден важен процес за државата

Скопје, 20 април 2024 Стотици сограѓани синоќа го пречекаа кандидатот за претседател Арбен Т...

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Струга, 18 април 2024 (МИА) - Борба против миграцијата со зголемување на минималната плата до 800 ев...

Image

Остани поврзан