• петок, 24 март 2023
Србија е единствената земја од регионот која не се усогласила со одлуките на ЕУ во однос на човековите права

Србија е единствената земја од регионот која не се усогласила со одлуките на ЕУ во однос на човековите права

Белград, 21 март 2023 (МИА) - Србија повторно е единствената земја-кандидат за членство во ЕУ од Зап...

Курти: Останува на ЕУ да најде механизам овој договор да биде правно и меѓународно обврзувачки

Курти: Останува на ЕУ да најде механизам овој договор да биде правно и меѓународно обврзувачки

Н1: Текст на Анексот на Договорот за патот кон нормализација на односите на Белград и Приштина

Н1: Текст на Анексот на Договорот за патот кон нормализација на односите на Белград и Приштина

Белград, 19 март 2023 (МИА) -

Борел: Косово и Србија постигнаа договор за анексот за нормализација на односите (ДПЛ)

Борел: Косово и Србија постигнаа договор за анексот за нормализација на односите (ДПЛ)

Охрид, 18 март 2023 (МИА)

„Блиц“: Екстремисти планираат улични протести во Србија

„Блиц“: Екстремисти планираат улични протести во Србија

Белград, 18 март 2023 (МИА) - Екстремисти од неколку ултрадесничарски и проруск...

Српските безбедоносни служби му даваат поддршка на Вучиќ во преговарачкиот процес со Приштина

Српските безбедоносни служби му даваат поддршка на Вучиќ во преговарачкиот процес со Приштина

Белград, 18 март 2023 (МИА) - На денешнат...

Вучиќ и Курти пристигнаа на дијалогот во Охрид под покровителство на ЕУ

Вучиќ и Курти пристигнаа на дијалогот во Охрид под покровителство на ЕУ

Охрид, 18 март 2023 (М...

Борел: Време е Србија и Косово да се договорат за Анексот за имплементација

Борел: Време е Србија и Косово да се договорат за Анексот за имплементација

Брисел, 16 март 2023 (МИА) - Високиот претставник на Европската Унија з...

Вучиќ: Србија од ЕУ доби неповратни 600 милиони евра за изградба на брзата пруга Белград-Ниш

Вучиќ: Србија од ЕУ доби неповратни 600 милиони евра за изградба на брзата пруга Белград-Ниш

Белград, 28 март 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ ден...

Ковачевски подготвен да биде домаќин на средбата Вучиќ-Курти

Ковачевски подготвен да биде домаќин на средбата Вучиќ-Курти

Скопје, 28 февруари 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски е подготвен да биде домаќин на средбат...

Борел се сретна со Курти, Вучиќ со Ескобар

Борел се сретна со Курти, Вучиќ со Ескобар

Брисел, 27 февруари 2023 (МИА) - Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел денеска во Брисел се ср...

Министерот Спасовски во посета на Белград

Министерот Спасовски во посета на Белград

Скопје, 22 февруари 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовск...

Вучиќ донесе одлука за зголемување на бројот на воените специјални сили

Вучиќ донесе одлука за зголемување на бројот на воените специјални сили

Белград, 14 февруари 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ донесе одлука за ор...

Протест на српските млекопроизводители пред Министерството за земјоделство 

Протест на српските млекопроизводители пред Министерството за земјоделство 

Српската опозиција го прекина обраќањето на Вучиќ во Парламентот и предизвика инцидент

Српската опозиција го прекина обраќањето на Вучиќ во Парламентот и предизвика инцидент

Белград, 2 февруари 2023 (МИА)...

Image

Миа мрежа