• недела, 26 мај 2024
Винска визија на Отворен Балкан во Белград ги поканува изложувачите

Винска визија на Отворен Балкан во Белград ги поканува изложувачите

Белград, 30 април 2024 (МИА) - Третиот саем за вино, храна и туризам „В...

Заев за „Политика“: Резултатите од Отворен Балкан се неспорни

Заев за „Политика“: Резултатите од Отворен Балкан се неспорни

Белград, 23 април 2024 (МИА) - Поранешниот премиер на Северна Македонија, Зоран Заев, којшто заедно...

Османи останува на ставот за Отворен Балкан, ќе ја информира Владата а таа ќе реши дали да излеземе од оваа иницијатива

Османи останува на ставот за Отворен Балкан, ќе ја информира Владата а таа ќе реши дали да излеземе од оваа иницијатива

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски кандидат...

Таравари: Бујар Османи доцна се премисли за Отворен Балкан

Таравари: Бујар Османи доцна се премисли за Отворен Балкан

Тетово, 15 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари ја пре...

Османи:  На седница на Владата ќе предложам излегување од иницијативата Отворен Балкан

Османи: На седница на Владата ќе предложам излегување од иницијативата Отворен Балкан

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Осм...

Политика: Бизнисмени заинтересирани за градежници, угостители... од земјите на Отворен Балкан

Политика: Бизнисмени заинтересирани за градежници, угостители... од земјите на Отворен Балкан

Белград, 11 април 2024 (МИА) - Од Стопанската комора на Србија (ПКС) соопштија дека до 2 април годин...

Иницијативата „Отворен Балкан“ ги даде очекуваните резултати, вели Ковачевски

Иницијативата „Отворен Балкан“ ги даде очекуваните резултати, вели Ковачевски

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Иницијативата „Отворен Балкан“ ги даде оче...

Вучиќ: 2.200 лица се пријавиле за работа во Србија преку Отворен Балкан, најмногу од Северна Македонија

Вучиќ: 2.200 лица се пријавиле за работа во Србија преку Отворен Балкан, најмногу од Северна Македонија

Белград, 7 април 2024 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека 2.200 лица се при...

Чадеж: Денеска започнува единствениот пазар на труд на Србија, Северна Македонија и Албанија

Чадеж: Денеска започнува единствениот пазар на труд на Србија, Северна Македонија и Албанија

Белград, 5 март 2024 (МИА) - Претседателот на Стопанската комора на Србија (ПКС), Марко Чадеж, потсе...

Како до работна дозвола за единствениот пазар на Отворен Балкан?

Како до работна дозвола за единствениот пазар на Отворен Балкан?

Белград, 2 март 2024 (МИА) - Граѓаните на Србија до Идентификациски број (ИД) на Отворен Балкан, кој...

Мали: Единствениот пазар на труд ќе придонесе за економскиот напредок и инвестициите

Мали: Единствениот пазар на труд ќе придонесе за економскиот напредок и инвестициите

Белград, 1 март 2024 (МИА) - Единствениот пазар на труд на Србија, Албанија и Северна Македонија е о...

Единствен пазар на труд во Северна Македонија, Србија и Албанија

Единствен пазар на труд во Северна Македонија, Србија и Албанија

Скопје, 1 март 2024 (МИА) -  За граѓаните на Северна Македонија, Србија и Албанија од денеска е...

Почнува единствениот пазар на труд на Отворен Балкан

Почнува единствениот пазар на труд на Отворен Балкан

Белград, 29 февруари 2024 (МИА) - Единствениот пазар на труд на Отворен Балкан, чии членки се Северн...

Потпишани Протоколите за Слободен пристап до пазарот на труд во земјите од Отворен Балкан

Потпишани Протоколите за Слободен пристап до пазарот на труд во земјите од Отворен Балкан

Скопје, 22 јануари 2024 (МИА) - Граѓаните на Северна Македонија, Србија и Албанија ќе добијат слобод...

„Камник“ и „Тиквеш“ меѓу добитниците за најдобри вина на саемот „Винска визија“ на Отворен Балкан

„Камник“ и „Тиквеш“ меѓу добитниците за најдобри вина на саемот „Винска визија“ на Отворен Балкан

Белград, 18 ноември 2023 (МИА) - Српската премиерка Ана Брнабиќ на третиот ден од Вториот саем „Винс...

Image

Остани поврзан