• четврток, 18 април 2024
Во тек кампањата за претседателските избори, утре официјално почнува кампањата за парламентарните избори

Во тек кампањата за претседателските избори, утре официјално почнува кампањата за парламентарните избори

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - На ден пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избор...

Отворен е повикот за наградите на МАИ за 2024 година

Отворен е повикот за наградите на МАИ за 2024 година

Скопје, 1 април 2024 Македонската асоцијација на издавачи го распишува осмиот по ред конкурс...

Мицкоски: Платформа 1 198 се потпира на модерен и прецизен пристап кон управување со ресурсите, квалитетен живот и динамичен економски развој

Мицкоски: Платформа 1 198 се потпира на модерен и прецизен пристап кон управување со ресурсите, квалитетен живот и динамичен економски развој

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја презентираше...

ДИК утре ќе ја спроведе ждрепката за редоследот на претседателските кандидати

ДИК утре ќе ја спроведе ждрепката за редоследот на претседателските кандидати

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Редоследот на претседателските кандидати на изборното ливче за изборите...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата за парламентарните избори 2024, насловена „Платформа #1198“

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата за парламентарните избори 2024, насловена „Платформа #1198“

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ја презентира програ...

Партиите ги финализираат листите за пратеници и разговорите за коалицирање за претстојните избори

Партиите ги финализираат листите за пратеници и разговорите за коалицирање за претстојните избори

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Политичките партии ги комплетираат листите...

Ковачевски, Спасовски, Лукаревска, Филипче, Митрески и  Петровска носители на листите за пратеници на СДСМ

Ковачевски, Спасовски, Лукаревска, Филипче, Митрески и Петровска носители на листите за пратеници на СДСМ

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - СДСМ денеска одржува седници на Централниот и на Извршниот комитет, а п...

Николоски: Ставањето на црната листа на Јанева потврда за злоупотребите во СЈО

Николоски: Ставањето на црната листа на Јанева потврда за злоупотребите во СЈО

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за ставањето на Катиц...

Апасиев, Мециновиќ, Крмов,Јанчев, Мојсоска и Димески, носители на листите за пратеници на Левица

Апасиев, Мециновиќ, Крмов,Јанчев, Мојсоска и Димески, носители на листите за пратеници на Левица

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Партијата Левица на социјалните медиуми ги...

Дијаспората ќе гласа само за претседател, нема доволно пријави за изборите на пратеници

Дијаспората ќе гласа само за претседател, нема доволно пријави за изборите на пратеници

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Вкупно 2954 наши иселеници се пријавиле за гласање во странство на прет...

Градоначалникот Костадинов го предаде клучот на карневалистите, почнаа осумдневните карневалски празнувања во Струмица

Градоначалникот Костадинов го предаде клучот на карневалистите, почнаа осумдневните карневалски празнувања во Струмица

Струмица, 13 март 2024 (МИА) - Со симболично предавање на клучот од градот од градоначалникот на кар...

Турција – земја во фокус на 6. фестивал за илустрација и литература за деца „Литера“

Турција – земја во фокус на 6. фестивал за илустрација и литература за деца „Литера“

Скопје, 12 март 2024 (MIA) – Под слоганот „Летаме заедно“, шестото издание на Меѓународниот фестивал...

Над илјада граѓани го посетија Собранието од почетокот на 2024 година

Над илјада граѓани го посетија Собранието од почетокот на 2024 година

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Над 1. 000 граѓани го посетија Собранието о...

Саем на мебел во Скопје од 20 до 24 март

Саем на мебел во Скопје од 20 до 24 март

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Под мотото „Освежи го својот дом“ на 2...

Во Берово започнаа Работничките спортски игри 2024

Во Берово започнаа Работничките спортски игри 2024

Берово, 20 февруари 2024 (МИА) – Во спортската сала „Македонски Бранители“ во Берово вечерва започна...

Image

Остани поврзан