• вторник, 16 јули 2024
Царинска управа: Спречен шверц на над 100 парфеми во вредност од 240 илјади денари

Царинска управа: Спречен шверц на над 100 парфеми во вредност од 240 илјади денари

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Над сто парфеми „Гисада“ во вредност од 240 илјади денари се запленети...

АХВ И МВР спречија шверц со јагниња

АХВ И МВР спречија шверц со јагниња

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во со...

Во италијанскиот град Месина уапсени се 112 лица поради трговија со дрога

Во италијанскиот град Месина уапсени се 112 лица поради трговија со дрога

Палермо, 25 јуни 2024 (МИА) - Полицијата во градот Месина во јужна Италија уапси 112 лица осомничени...

САД: Заедно со Турција санкционираме група за шверц на луѓе поврзана со движењето „Исламска држава“

САД: Заедно со Турција санкционираме група за шверц на луѓе поврзана со движењето „Исламска држава“

Вашингтон, 14 јуни 2024 (МИА) - Соединетите Американски Држави и Турција работат заедно во борбата п...

Загрижувачка појавата на шверц на оружје од Косово во Албанија

Загрижувачка појавата на шверц на оружје од Косово во Албанија

Тирана, 25 мај 2024 (МИА) - Косово стана најголемиот „снабдувач“ на Албанија со огнено оружје, што г...

Чешката полиција обвини 14 лица за шверц на луѓе од Турција

Чешката полиција обвини 14 лица за шверц на луѓе од Турција

Прага, 21 мај 2024 (МИА) - Чешката полиција соопшти дека обвинила 14 лица за шверц на најмалку 2.000...

Во Европа се шверцуваат гасови кои ја затоплуваат климата

Во Европа се шверцуваат гасови кои ја затоплуваат климата

Лондон, 8 април 2024 (МИА) – Големи количества гасови кои се употребуваат за ладење и ја затоплуваат...

Монд: Во Марсеј уапсени 82 лица за шверц на наркотици

Монд: Во Марсеј уапсени 82 лица за шверц на наркотици

Париз, 19 март 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Марсеј изјави дека 82...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се...

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) – Царинската управа спречи обиди за криумчарење на икони, цигари, сто...

Царинска управа: Спречен шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Царинска управа: Спречен шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Спречени се обиди за криумчарење на ик...

Спречен шверц на дрога, оружје и муниција од албанска на македонска територија

Спречен шверц на дрога, оружје и муниција од албанска на македонска територија

Тирана, 14 февруари 2024 (МИА) - Во две одделени акции албанската полиц...

Уапсени 59 членови на албанската мрежа за шверц на дрога низ Европа, запленет имот вреден пет милиони евра

Уапсени 59 членови на албанската мрежа за шверц на дрога низ Европа, запленет имот вреден пет милиони евра

Тирана, 7 февруари 2024 (МИА) - Во заедничка полициска акција насловена „ѕидар“ на италијанските, ге...

Албанската полиција разби косовска група шверцери на оружје, муниција и експлозив

Албанската полиција разби косовска група шверцери на оружје, муниција и експлозив

Тирана, 5 февруари 2024 (МИА) - Полицијата во Тирана разбила криминална група, составена од косовски...

Царинска управа: Спречен обид за шверц и обид за нелегално изнесување на стока во вредност од околу пола милион денари

Царинска управа: Спречен обид за шверц и обид за нелегално изнесување на стока во вредност од околу пола милион денари

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - Царинската управа соопшти дека е спрече...

Image

Остани поврзан