• понеделник, 17 јуни 2024
Потпишан меморандум за соработка меѓу Независниот синдикат на здравствените работници и Здружението на приватни лекари

Потпишан меморандум за соработка меѓу Независниот синдикат на здравствените работници и Здружението на приватни лекари

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Меморандум за соработка беше потпишан денеска во Велес меѓу Независниот...

Добрососедските односи се градат со добра желба, дијалог и меѓусебна почит, порача претседателката Сиљановска Давкова

Добрососедските односи се градат со добра желба, дијалог и меѓусебна почит, порача претседателката Сиљановска Давкова

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) – Добрососедските односи се градат со добра желба, дијалог и меѓусебна по...

Соработка на Народната банка со централната банка на Австрија за најдобрите практики во областа на управувањето со податоците

Соработка на Народната банка со централната банка на Австрија за најдобрите практики во областа на управувањето со податоците

Скопје, 13 јуни 2024 Квалитетното управување со податоците е предуслов за ефикасно извршувањ...

Македонско здружение „Вардар“ од Ниш: Интензивирање на соработката за уште поголема афирмација на вредностите на македонската книжевност и култура

Македонско здружение „Вардар“ од Ниш: Интензивирање на соработката за уште поголема афирмација на вредностите на македонската книжевност и култура

Скопје, 6 јуни 2024 Заеднички заложби за уште поголема афирмаци...

Советот на ЕУ даде зелено светло за договорот со Србија за соработка со Фронтекс

Советот на ЕУ даде зелено светло за договорот со Србија за соработка со Фронтекс

Брисел, 30 мај 2024 (МИА) - Советот на ЕУ денеска даде зелено светло за потпишување на договор меѓу...

Телефонски разговор Зеленски - Рама за тековната соработка во одбраната

Телефонски разговор Зеленски - Рама за тековната соработка во одбраната

Тирана, 22 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски на платформата Х објави дека...

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон, 19 мај 2024 (МИА) - Прес-службата на премиерлигашот Брајтон објави дека Роберто Де Зерби ќе...

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Барселона, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави проговори за расположението во кое работи...

МАНУ и Одборот за акредитација на високото образование ќе работат на подигнување на квалитетот на високото образование

МАНУ и Одборот за акредитација на високото образование ќе работат на подигнување на квалитетот на високото образование

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Македонската академија на науки и уметностите, академик...

Тројца уапсени во Велика Британија поради соработка со разузнавачката служба на Хонг Конг

Тројца уапсени во Велика Британија поради соработка со разузнавачката служба на Хонг Конг

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Тројца мажи се обвинети за соработка со надворешната разузнавачка служба...

Муцунски: Утре почнуваат разговорите за соработка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“

Муцунски: Утре почнуваат разговорите за соработка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вечерва најави дека утре с...

Анксиозноста кај младите се зголемува, потребна е доедукација на стручниот кадар во училиштата 

Анксиозноста кај младите се зголемува, потребна е доедукација на стручниот кадар во училиштата 

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Анксиозноста и депресијата кај младите во државава се во пораст, а недост...

Дуро повеќе не е тренер на Струга ТЛ

Дуро повеќе не е тренер на Струга ТЛ

Струга, 2 мај 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум денес информира за раскину...

Млади од ИТ секторот од Куманово, Суботица и Никшиќ разменија идеи за развој на компаниите

Млади од ИТ секторот од Куманово, Суботица и Никшиќ разменија идеи за развој на компаниите

Куманово, 26 април 2024 (МИА) - Млади од ИТ секторот од Куманово, Субот...

Силјановска Давкова: Поддржувам било каква соработка со соседите

Силјановска Давкова: Поддржувам било каква соработка со соседите

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Чудни феномени се случуваат на Балканот....

Image

Остани поврзан