• сабота, 25 мај 2024
Мета со честитка до Сиљановска Давкова за победата и благодарност до Пендаровски за соработката

Мета со честитка до Сиљановска Давкова за победата и благодарност до Пендаровски за соработката

Тирана, 9 мај 2024 (МИА) - Најсрдечни честитки и искрени желби за успешно исполнување на високата за...

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровс...

Адеми ги повика граѓаните да гласат на 8 мај според нивната индивидуална волја

Адеми ги повика граѓаните да гласат на 8 мај според нивната индивидуална волја

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Арбр Адеми, потпретседател на ДУИ која e дел од коалицијата „Европски фро...

„Влен“ ги повика надлежните институции да постапат откако Управниот суд ја прифати нивната жалба за гласањето во Липково

„Влен“ ги повика надлежните институции да постапат откако Управниот суд ја прифати нивната жалба за гласањето во Липково

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Валбон Лимани од коалицијата „Вреди“ на денешната прес-конференција побар...

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендар...

Ковачевски: Денес е тежок удар за европската перспектива на државата, но сѐ уште не е доцна да се смени правецот

Ковачевски: Денес е тежок удар за европската перспектива на државата, но сѐ уште не е доцна да се смени правецот

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на прес-конференција...

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Билјана Ванковска, претседателски кандида...

Јакимовски: Резултатите се далеку од моите очекувања

Јакимовски: Резултатите се далеку од моите очекувања

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Претседателскиот кандидат од коалицијата „Храбро за Македонија“ предво...

Таравари: Поголемата излезност на овие избори покажува дека промените доаѓаат

Таравари: Поголемата излезност на овие избори покажува дека промените доаѓаат

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Арбен Таравари, претседателски кандидат на албанската опозициска коали...

Над 30 отсто од гласачите го оствариле правото во Делчево и Македонска Каменица до 15 часот

Над 30 отсто од гласачите го оствариле правото во Делчево и Македонска Каменица до 15 часот

Делчево, 24 април 2024 (МИА) - Во Делчево и Македонска Каменица до 15 часот во првиот круг од претсе...

Утре во Прилеп ќе гласаат 291 болно и изнемоштено лице и 104 затвореници

Утре во Прилеп ќе гласаат 291 болно и изнемоштено лице и 104 затвореници

Прилеп, 22 април 2024 (МИА) - Утре во Прилеп своето право на глас на претседателските избори ќе го о...

Јакимовски: Ние треба да водиме сметка за добрососедските односи со сите земји на Балканот

Јакимовски: Ние треба да водиме сметка за добрососедските односи со сите земји на Балканот

Скопје, 18 април 2024 Во продолжение ви ја испраќаме интегрално изјавата на претседателскиот...

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе ја промовираат следната недела

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе ја промовираат следната недела

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Албанската опозициска коалиција „Вреди“ денеска во Скопје ги претстави...

„Европскиот фронт“ на симулациска конституивна седница на Собранието „едногласно ги донесе уставните измени“

„Европскиот фронт“ на симулациска конституивна седница на Собранието „едногласно ги донесе уставните измени“

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - „Европскиот фронт“ предводен од Демократс...

Османи: „Европскиот фронт“ е продолжение на битките во континуитет за разбивање на замоците на етничките монополи

Османи: „Европскиот фронт“ е продолжение на битките во континуитет за разбивање на замоците на етничките монополи

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Кандидатот на „Европскиот фронт“, Бујар Османи вечерва на митингот во...

Image

Остани поврзан