• понеделник, 20 мај 2024
Трговски центар во Варшава со 1.400 продавници изгоре во пожар

Трговски центар во Варшава со 1.400 продавници изгоре во пожар

Варшава, 12 мај 2024 (МИА) - Пожар избувна утрово во голем трговски центар со 1.400 продавници во Ва...

Украински дрон предизвика пожар во рафинерија во рускиот град Волгоград

Украински дрон предизвика пожар во рафинерија во рускиот град Волгоград

Москва, 12 мај 2024 (МИА) - Полноќен напад со украинско беспилотно летало предизвика пожар во нафтен...

ЦУК: Изминатото деноноќие еден пожар на отворено во Охридско, во Гевгелија пожар на локомотива од воз

ЦУК: Изминатото деноноќие еден пожар на отворено во Охридско, во Гевгелија пожар на локомотива од воз

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Еден пожар на отворено бил евидентиран во последното ден...

Пожар во Дом за стари лица во струмичко Банско, нема повредени

Пожар во Дом за стари лица во струмичко Банско, нема повредени

Скопје, 5 мај 2024 (МИА) - Пожар синоќа избил во Дом за стари лица во село Банско, Струмичко. Нема п...

Пожар во руската Република Бурјатија зафатил 20 станбени згради

Пожар во руската Република Бурјатија зафатил 20 станбени згради

Москва, 30 април 2024 (МИА)  - Руските пожарникари го локализираа пожарот што зафати 20 станбен...

Пожар избувна во куќа зад Универзална сала

Пожар избувна во куќа зад Универзална сала

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Пожар избувна денеска во куќа на улицата „Борка Талески“ зад Универзал...

Пожар зафати куќа во неготинско Долни Дисан

Пожар зафати куќа во неготинско Долни Дисан

Неготино, 23 април 2024 (МИА) -  Пожар зафати попладнево дел од куќа во неготинско Долни Дисан,...

Пожар на грчкиот остров Крит во близина на поморската база Суда, превентивно евакуирани населба, болница и училиште

Пожар на грчкиот остров Крит во близина на поморската база Суда, превентивно евакуирани населба, болница и училиште

Атина, 23 април 2024 (МИА) – Населба, болница и училиште, рано утрово беа превентивно евакуирани пор...

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала (ДПЛ)

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала (ДПЛ)

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конфе...

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конфе...

Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил инф...

Ставен е под контрола пожарот над тетовско Селце

Ставен е под контрола пожарот над тетовско Селце

Тетово, 16 април 2024 (МИА) - Шумскиот пожар над тетовско Селце по шест дена е ставен под контрола,...

Пожар избувна во зградата на Берзата во Копенхаген, нејзиниот врв се урна

Пожар избувна во зградата на Берзата во Копенхаген, нејзиниот врв се урна

Kопенхаген, 16 април 2024 (МИА) - Пожар изутрината го зафати покривот на 17-годишната зграда на Берз...

НП „Шар Планина“: Пожарот над Селце не е локализиран, сè уште се шири

НП „Шар Планина“: Пожарот над Селце не е локализиран, сè уште се шири

Тетово, 14 април 2024 (МИА) - Национален парк „Шар Планина“ информира д...

Со исфрлени 20 тони вода од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на Селце

Со исфрлени 20 тони вода од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на Селце

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Локализиран е пожарот во атарот на тетовско Селце. Како што информира...

Image

Остани поврзан