• среда, 19 јуни 2024
Театрите од Велес и Пловдив започнаа со подготовки на заедничката  претстава „Без крв“

Театрите од Велес и Пловдив започнаа со подготовки на заедничката претстава „Без крв“

Велес, 4 јуни 2024(МИА) - Во Драмски театар Пловдив, започнаа пробите за претставата „Без крв“ по ис...

Македонија до 21 ги започнува подготовките за контролните натпревари против Полска и БиХ

Македонија до 21 ги започнува подготовките за контролните натпревари против Полска и БиХ

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Младата репрезентација на Македонија до 21 година денеска официјално го...

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Највисоките партиски органи на СДСМ следнат...

Во тек подготовки за претстојното годишно изборно Собрание на ДПМ, рокот за кандидатури за нов претседател истекува на 15 мај

Во тек подготовки за претстојното годишно изборно Собрание на ДПМ, рокот за кандидатури за нов претседател истекува на 15 мај

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Управниот одбор на ДПМ соопшти дека подготовките за Годишното изборно Соб...

Во Прилеп се вапсаа црвените велигденски јајца и се даруваа штитениците во Домот за стари лица

Во Прилеп се вапсаа црвените велигденски јајца и се даруваа штитениците во Домот за стари лица

Прилеп, 2 мај 2024 (МИА) - Повеќе од 130 вапсани црвени велигденски јај...

Каратистите на Макпетрол се подготвуваат за претстојното Европско Првенство

Каратистите на Макпетрол се подготвуваат за претстојното Европско Првенство

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Македонските карате-репрезентативци, членови на клубот Макпетрол се на ед...

Француската морнарица се подготвува за воени операции во услови на зголемен ризик од вооружен судир

Француската морнарица се подготвува за воени операции во услови на зголемен ризик од вооружен судир

Париз, 11 април 2024 (МИА) - Француската морнарица се подготвува за потенцијални воени операции во у...

Галант: Израелските војници ја напуштија Газа за да се подготват за нови операции

Галант: Израелските војници ја напуштија Газа за да се подготват за нови операции

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - Израелските војници кои денеска се повлекоа од Појасот Газа го направ...

Галант: Израел е подготвен да се справи со секое можно сценарио поврзано со Иран

Галант: Израел е подготвен да се справи со секое можно сценарио поврзано со Иран

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана, Јоав Галант изјави дека подготовките...

Свештената Пречистанска Обител ги поканува верниците за достојно одбележување на манастирската слава

Свештената Пречистанска Обител ги поканува верниците за достојно одбележување на манастирската слава

Дебар, 5 април 2024 (МИА) - Сестринството од манастирот на Светото Благ...

Свештената Пречистанска Обител се подготвува за достојно одбележување на манастирската слава

Свештената Пречистанска Обител се подготвува за достојно одбележување на манастирската слава

Дебар, 3 април 2024 (МИА) - Свештената Обител на манастирот „Пресвета Б...

ЕК: И ЕУ и земјите аспиранти за членство мора да бидат добро подготвени за идното проширување 

ЕК: И ЕУ и земјите аспиранти за членство мора да бидат добро подготвени за идното проширување 

Брисел, 21 март 2023 (МИА) - Проширувањето е стратешки интерес на ЕУ, па иако постојат предизвици, с...

Тајсон ги започна подготовките за борбата со Џејк Пол

Тајсон ги започна подготовките за борбата со Џејк Пол

Арлингтон, 15 март 2024 (МИА) - На почетокот на март беше објавено дека легендарниот Мајк Тајсон ќе...

НАСА бара доброволци за симулирање живот на Марс

НАСА бара доброволци за симулирање живот на Марс

Хјустон, 19 февруари 2024 (МИА) - Американската Национална воздушно-вселенска администрација - НАСА...

Шкендија ремизираше против украински Динамо Киев

Шкендија ремизираше против украински Динамо Киев

  Белек, 9 февруари 2024 (МИА) – Фудбалерите на тетовска Шкендија со реми 1-1 (1-0) про...

Image

Остани поврзан