• понеделник, 15 јули 2024
Осум цивили се ранети во два самоубиствени напади во близина на воен објект во Пакистан

Осум цивили се ранети во два самоубиствени напади во близина на воен објект во Пакистан

Пешавар, 15 јули 2024 (МИА) - Во два напади на бомбаши самоубијци во Пакистан, осум цивили се ранети...

Двe лица загинaa и најмалку четири повредени во свлечиште во словачките Татри

Двe лица загинaa и најмалку четири повредени во свлечиште во словачките Татри

Братислава, 12 јули 2024 (МИА) - Двe лица загинaa во кално свлечиште во долина во Словачка, а најмал...

Пет деца се ранети во Русија по украински напад со дронови

Пет деца се ранети во Русија по украински напад со дронови

Москва, 12 јули 2024 (МИА) - Во напад на украинско беспилотно летало на пограничниот град во руската...

ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Пет лица се повредени во тепачка меѓу навивачи на англ...

Едно лице го загуби животот, а 79 се повредени во торнадо во источна Кина

Едно лице го загуби животот, а 79 се повредени во торнадо во источна Кина

Пекинг, 5 јули 2024 (МИА) - Едно лице го загуби животот, а 79 се повредени во торнадо што денеска ја...

Невреме во Црна Гора, еден загинат и еден повреден

Невреме во Црна Гора, еден загинат и еден повреден

Подгорица, 2 јули 2024 (МИА) - Еден работник загина, а друг е повреден во невремето што денеска ја з...

Најмалку 18 лица загинати, а 30 повредени при терористички напади во североисточна Нигерија

Најмалку 18 лица загинати, а 30 повредени при терористички напади во североисточна Нигерија

Абуџа, 30 јуни 2024 (МИА) - Најмалку 18 лица се убиени, а 30 се повредени при терористички напади во...

Девет повредени во обидот за воен преврат во Боливија

Девет повредени во обидот за воен преврат во Боливија

Ла Паз, 27 јуни 2024 (МИА) - Девет лица се повредени во спречениот воен удар во Боливија, објави ден...

Воз излета од шините во северна Русија, двајца загинати, 50 повредени

Воз излета од шините во северна Русија, двајца загинати, 50 повредени

Москва, 27 јуни 2024 (МИА) - Најмалку две лица загинаа кога воз излета од шините на северот на Русиј...

Повредени тројца од екипата на Итна помош што беа заглавени во лифт во Кисела Вода што паднал во подрум

Повредени тројца од екипата на Итна помош што беа заглавени во лифт во Кисела Вода што паднал во подрум

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) – Три лица од екипата на Итната медицинска помош од Скопје кои беа заглав...

Неколку убиени и голем број повредени на протестите против даноци во Кенија

Неколку убиени и голем број повредени на протестите против даноци во Кенија

Најроби, 25 јуни 2024 (МИА) - Неколку луѓе се убиени, а голем број се повредени од полициски истрели...

Три лица го загубија животот, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба во Колумбија

Три лица го загубија животот, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба во Колумбија

Богота, 23 јуни 2024 (МИА) - Три лица загинаа, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба...

Најмалку 25 лица загинаа, а 50 се ранети во израелски напади врз палестински шатори

Најмалку 25 лица загинаа, а 50 се ранети во израелски напади врз палестински шатори

Газа, 22 јуни 2024 (МИА) - Најмалку 25 лица загинаа синоќа, а 50 се ранети во израелското гранатирањ...

Едно лице загина, а три се ранети во пукање во градот Вон во југоисточна Канада

Едно лице загина, а три се ранети во пукање во градот Вон во југоисточна Канада

Торонтон, 22 јуни 2024 (МИА) - Едно лице загина, а три се ранети и пренесени во болница по пукање во...

Во Пакистан експлодира бомба крај пат, при што загинаа пет војници, а двајца се повредени

Во Пакистан експлодира бомба крај пат, при што загинаа пет војници, а двајца се повредени

Исламабад, 21 јуни 2024 (МИА) - Најмалку пет војници загинаа, а двајца други се повредени денеска пр...

Image

Остани поврзан