• четврток, 25 јули 2024
Еден повреден во вооружен инцидент во Чаир

Еден повреден во вооружен инцидент во Чаир

Скопје, 18 јули 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи го потврди за МИА вооружениот инциде...

Во Дебар тешко повреден моторциклист

Во Дебар тешко повреден моторциклист

Дебар, 11 јули 2024 (МИА) - Во сообраќајна несреќа што се  случила по полноќ во Дебар со тешки...

Повреден градежен работник во Пехчево

Повреден градежен работник во Пехчево

Штип, 12 јуни 2024 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден градежен работник е повреден, при изградба на...

ЦУК: Турист од Холандија удрил во камен во Охридско Езеро, пренесен во болница

ЦУК: Турист од Холандија удрил во камен во Охридско Езеро, пренесен во болница

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Едно лице денеска се повредило откако удрил...

Затвореник повреден во тепачка во Идризово

Затвореник повреден во тепачка во Идризово

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - МВР денеска соопшти дека еден затвореник е повреден во физичка пресметка...

Повредениот полицаец во нападот во Мајнхајм е ставен во индуцирана кома

Повредениот полицаец во нападот во Мајнхајм е ставен во индуцирана кома

Манхајм, 1 јуни 2024 (МИА) - Полицаецот кој вчера беше повреден во нападот со нож за време на антиис...

Тешко повреден работник при извршување градежни работи на објект во Карпош

Тешко повреден работник при извршување градежни работи на објект во Карпош

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, вчера во 13.45 часот во СВ...

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија, како и обично, со големи надежи з...

Киев: Русија ја нападна енергетската инфраструктура во три украински региони

Киев: Русија ја нападна енергетската инфраструктура во три украински региони

Киев, 27 април 2024 (МИА) - Руските вооружени сили денеска ја нападнаа енергетската инфраструктура в...

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Со огнено оружје денеска е пукано кон автомобилот на градоначалникот на...

Почина уште едно повредено лице во терористички напад во Москва

Почина уште едно повредено лице во терористички напад во Москва

Москва, 29 март 2024 (МИА) - Почина уште едно повредено лице кое беше во критична состојба по нападо...

Маж поврден од заталкан куршум кај Арачиново, Скопско

Маж поврден од заталкан куршум кај Арачиново, Скопско

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Во СВР Скопје, вчера во 18.52 часот, од Градската општа болница „Св.Нау...

Малолетен пешак тешко повреден во Скопје

Малолетен пешак тешко повреден во Скопје

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Малолетен пешак ноќеска е тешко повреден кога во него удрило возило...

Повредено едно лице од огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар

Повредено едно лице од огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Едно лице е повредено со огнено оружје во близина на поликлиник...

Јужнокорејскиот опозициски лидер Ли Џае Мунг повреден во напад

Јужнокорејскиот опозициски лидер Ли Џае Мунг повреден во напад

Сеул, 2 јануари 2024 (МИА) - Лидерот на јужнокорејската опозиција, Ли Јае Мјунг беше избоден со нож...

Image

Остани поврзан