• вторник, 18 јуни 2024
Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и останува партија на народот

Мицкоски на одбележување на годишнината од создавањето на ВМРО-ДПМНЕ: Партијата е обединета, силна и останува партија на народот

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ е обединета, силна и останува она што била отсекогаш-партија...

Вонреден конгрес на ДОМ - до локалните избори партијата ќе има в.д. раководство

Вонреден конгрес на ДОМ - до локалните избори партијата ќе има в.д. раководство

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - На вонреден конгрес на Демократска обнова на Македонија (ДОМ) денеска е...

Француските републиканци го исклучија лидерот Ерик Сиоти од партијата

Француските републиканци го исклучија лидерот Ерик Сиоти од партијата

Париз, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Франција, конзервативните републиканци (ЛР) без церемонија го исклучи...

СДСМ: Филипче, Петровска, Деспотовски и Бајдевски потврдени кандидати за претседател на партијата

СДСМ: Филипче, Петровска, Деспотовски и Бајдевски потврдени кандидати за претседател на партијата

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - СДСМ денеска соопшти дека Централната изборна комисија на партијата ги р...

Излезните анкети предвидуваат победа на партијата на премиерот Моди на парламентарните избори во Индија

Излезните анкети предвидуваат победа на партијата на премиерот Моди на парламентарните избори во Индија

Њу Делхи, 1 јуни 2024 (МИА) - Коалицијата предводена од партијата на индискиот премиер Нарендра Моди...

Британска десничарска пратеничка пребегна во левичарските лабуристи

Британска десничарска пратеничка пребегна во левичарските лабуристи

Лондон, 8 мај 2024 (МИА) - На запрепастување на сите, денеска една британска пратеничка, десничар, о...

Демократски сојуз:  Мандат за состав на влада добива кандидатот на партијата која има мнозинство

Демократски сојуз: Мандат за состав на влада добива кандидатот на партијата која има мнозинство

Скопје, 3 мај 2024 Демократскиот сојуз ги потсетува партиите, посебно ДУИ, но и сите гра...

Сунак се соочува со бунт во неговата партија поради плановите да им се забрани на младите да пушат

Сунак се соочува со бунт во неговата партија поради плановите да им се забрани на младите да пушат

Лондон, 16 април 2024 (МИА) - Британскиот премиер Риши Сунак се соочува со нов бунт во неговата парт...

Тајландскиот суд ја прифати за разгледување петицијата за распуштање на партијата „Продолжуваме напред“

Тајландскиот суд ја прифати за разгледување петицијата за распуштање на партијата „Продолжуваме напред“

Бангкок, 3 април 2024 (МИА) - Уставниот суд на Тајланд денеска ја прифати за разгледување жалбата на...

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Тетово, 23 март 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари од Тето...

Прв конгрес на Движење ЗНАМ - За наша Македонија

Прв конгрес на Движење ЗНАМ - За наша Македонија

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечер во Скоп...

Арсовска најави формирање на политичка партија

Арсовска најави формирање на политичка партија

Скопје, 5 јануари 2024 (МИА) - Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, потврди дека се подготв...

Честитка за новата година од Единствена горанска партија

Честитка за новата година од Единствена горанска партија

Тирана, 1 јануари 2024 (МИА) - Честитка по повод Новата 2024 година до македонско-горанската заедниц...

Левица: Косовската партија  „Самоопределување“  директно се меша во внатрешните работи на Македонија

Левица: Косовската партија „Самоопределување“ директно се меша во внатрешните работи на Македонија

Скопје, 26 декември 2023 Партијата „Самоопределување“ на косовскиот премиер Албин Курти, ќе...

Ковачевски за укинувањето на „Десна“: Надлежните за санкционирање, па и дерегистрација на вакви здруженија, веднаш да си ја завршат работата

Ковачевски за укинувањето на „Десна“: Надлежните за санкционирање, па и дерегистрација на вакви здруженија, веднаш да си ја завршат работата

Скопје, 25 декември 2023 (МИА) - Сите институции кои треба да постапуваат во делот на санкционирање,...

Image

Остани поврзан