• вторник, 28 мај 2024
Жената што падна од терасата на стан во Охрид била турната, кривични и притвор за две лица

Жената што падна од терасата на стан во Охрид била турната, кривични и притвор за две лица

Охрид, 11 март 2024 (МИА) – Секторот за внатрешни работи од Охрид поднесе кривична пријава против А....

Жена падна од трети кат на социјална зграда во Охрид, приведени две лица

Жена падна од трети кат на социјална зграда во Охрид, приведени две лица

Охрид, 8 март 2024 (МИА) – Немил настан се случи денеска во зградата каде се сместени социјално ранл...

Кривична пријава и притвор за скопјанец поради обид за убиство

Кривична пријава и притвор за скопјанец поради обид за убиство

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Кривична пријава за обид за убиство е поднесена против 36-годишен с...

Јавното обвинителство поведе истрага за обид за убиство во Скопје

Јавното обвинителство поведе истрага за обид за убиство во Скопје

Скопје, 17 септември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка прот...

Кривична пријава за обид за убиство, приведен маж од Арачиново

Кривична пријава за обид за убиство, приведен маж од Арачиново

Скопје, 16 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од  Единицата за насилен криминал при СВ...

Лукашенко: Добив сериозни информации за обид за убиство на Пригожин, самиот ми потврди дека Путин го предупредил

Лукашенко: Добив сериозни информации за обид за убиство на Пригожин, самиот ми потврди дека Путин го предупредил

Минск, 26 август 2023 (МИА) – Белорускиот претседател, Александар Лукашенко, изјави дека го предупре...

Кумановец осомничен за обид за убиство, неговиот син му помагал

Кумановец осомничен за обид за убиство, неговиот син му помагал

Скопје, 4 септември 2022 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наред...

Жител на Прилеп осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Жител на Прилеп осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Прилеп, 22 јуни 2022 (МИА) - Прилепчанец е осомничен за обид за убиство и пр...

Албанка приведена од делчевската полиција поради обид за убиство

Албанка приведена од делчевската полиција поради обид за убиство

Делчево, 11 октомври 2021 (МИА) - Поради обид за убиство од 2016 година, во Полициското одделение од оп...

Спречен обид за убиство на претседателот на Мадагаскар

Спречен обид за убиство на претседателот на Мадагаскар

Антананариво, 22 јули 2021 (МИА) -

Велешанец осомничен за обид за убиство на својата сопруга

Велешанец осомничен за обид за убиство на својата сопруга

Скопје, 5 ноември 2020 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес денеска донесе на...

ОЈО Гевгелија поведе постапка за обид за убиство​ поради долг

ОЈО Гевгелија поведе постапка за обид за убиство​ поради долг

Скопје, 2 ноември 2020 (МИА) - Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување и...

Ози Озборн се обидел да ја убие сопругата

Ози Озборн се обидел да ја убие сопругата

Лос Анџелес, 9 септември 2020 (МИА) - Светски познатиот британски рок...

Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Лос Анџелес, 22 јули 2020 (МИА) - Кубанско-порториканскиот глумец Џон...

Image

Остани поврзан