• четврток, 13 јуни 2024
Вучиќ: Ниту еден иден претседател на Србија нема да го повтори тоа што го кажав во Њујорк

Вучиќ: Ниту еден иден претседател на Србија нема да го повтори тоа што го кажав во Њујорк

Белград, 25 мај 2024 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Чачак изјави дека ниту...

Бен Гвир од  митинг во Сдерот повика на повторна изградба на еврејски населби во Газа и на раселување на Палестинците

Бен Гвир од митинг во Сдерот повика на повторна изградба на еврејски населби во Газа и на раселување на Палестинците

Сдерот, 14 мај 2024 (МИА) - Израелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир денеска го...

Голем интерес на Албанците во Грција за говорот на Рама во Атина

Голем интерес на Албанците во Грција за говорот на Рама во Атина

Атина, 12 мај 2024 (МИА) – Со аплаузи и овации, со албански знамиња во и вон салата, Албанците кои ж...

Масовен предизборен митинг на Трамп во Њу Џерси, тешки зборови за Бајден

Масовен предизборен митинг на Трамп во Њу Џерси, тешки зборови за Бајден

Вајлдвуд, 12 мај 2024 (МИА) - Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп синоќа одржа мити...

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 Доктор Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДС...

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Струмица, 6 мај 2024 (МИА) - Поранешниот лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митингот на С...

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Тетово, 5 мај 2024 (МИА) - Во Тетово вечерва централен митинг одржа Европскиот фронт предводен од ДУ...

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Струмица, 5 мај 2024 (МИА) - На 8 мај постои само една социјалдемократска опција, само една лева и п...

Ристовски: Коалиција Храбро за Македонија има јасен став дека нема чепкање на Уставот

Ристовски: Коалиција Храбро за Македонија има јасен став дека нема чепкање на Уставот

Скопје, 5 мај 2024 Претседателот на ИНТЕГРА и носител на листата на Коалицијата Храбро...

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Кочани, 3 мај 2024 (МИА) – СДСМ ја прифати казната од граѓаните на првиот круг од претседателските и...

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Струмица, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседателка од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата вечерва...

Ковачевски: СДСМ не прифаќа условувања и политички дилови

Ковачевски: СДСМ не прифаќа условувања и политички дилови

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Социјалдемократскиот сојуз на Македонија не прифаќа условувања и со ни...

Европски фронт: Први го најавивме митингот во Тетово, албанската опозиција да ја разгледа одлуката и да избере друг ден

Европски фронт: Први го најавивме митингот во Тетово, албанската опозиција да ја разгледа одлуката и да избере друг ден

Скопје, 30 април 2024 Со длабоко жалење, Европскиот фронт и штабот на Европскиот фронт ја из...

Ковачевски од Неготино: Со граѓаните ќе ја внесеме земјата и во ЕУ и од тоа нема да се откажеме

Ковачевски од Неготино: Со граѓаните ќе ја внесеме земјата и во ЕУ и од тоа нема да се откажеме

Неготино, 29 април 2024 (МИА) - Граѓаните ќе се сетат, кога се смени вл...

Мицкоски: Црвениот картон на СДСМ и ДУИ мора да се даде масовно на 8 мај

Мицкоски: Црвениот картон на СДСМ и ДУИ мора да се даде масовно на 8 мај

Скопје, 29 април 2024 „Победата е на дофат. И таа победа е создадена од сите надежи на луѓет...

Image

Остани поврзан