• вторник, 28 ноември 2023
Каевски: Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица, а попладне Мицкоски зборува за коалиција со нив

Каевски: Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица, а попладне Мицкоски зборува за коалиција со нив

Скопје, 25 ноември 2023 Јавно, во интервју на Канал 5 телвизија Мицкоски кажа дека е за коал...

Крмов: Материјалната штета во Собранието ќе биде платена, но штетата од процесот е неповратна

Крмов: Материјалната штета во Собранието ќе биде платена, но штетата од процесот е неповратна

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - Материјалната штета во Собранието ќе биде платена, но штетата од про...

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената штета

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената штета

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - По завршување на продолжението на 131. седница и гласањето за новиот...

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека инцидентот што го предизвика Левица...

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Го осудуваме дивеењето на Левица во Собранието, кршењето и нападот н...

Левица: Извештајот на ЕК го потврди анти-европското владеење на СДС и ДУИ

Левица: Извештајот на ЕК го потврди анти-европското владеење на СДС и ДУИ

Скопје, 9 ноември 2023 Извештајот на Европската комисија (ЕК) за изминатата година ја потвр...

Левица: Лифтот во Кежовица не работи, граѓаните да внимаваат

Левица: Лифтот во Кежовица не работи, граѓаните да внимаваат

Скопје, 29 октомври 2023 По вчерашното пратеничко прашање од страна на пратеникот на Левица...

Средба на пратениците на Левица со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо

Средба на пратениците на Левица со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо

Скопје, 18 октомври 2023 Денес, 18 октомври 2023 година (среда), претседателот на Левица пр...

Левица: Итно носење нов ДУП за реонот кај фабриката ,,Tреска

Левица: Итно носење нов ДУП за реонот кај фабриката ,,Tреска"

16 октомври 2023  Иако Јавното обвинителство води истраги за имотот на фабриката Треска...

Левица:  Поддршка на граѓанските протести за случајот со Клиниката за онкологија

Левица: Поддршка на граѓанските протести за случајот со Клиниката за онкологија

Скопје, 2 октомври 2023 Од првиот граѓански протест за скандали...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ, Мицкоски е како Груевски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ, Мицкоски е како Груевски

Скопје, 19 август 2023 Вчерашната седница на Собранието покажа дека ДПМНЕ дефинтивно е п...

Уставен суд не донесе одлука за Законот за матична евиденција, предметот останува отворен

Уставен суд не донесе одлука за Законот за матична евиденција, предметот останува отворен

Скопје, 20 јули 2023 (МИА) – Уставниот суд на денешната седница не донесе одлука по иницијативата на...

Законот за матична евиденција пред Уставен суд 

Законот за матична евиденција пред Уставен суд 

Скопје, 20 јули 2023 (МИА) - Уставниот суд  на денешната седница ќе ја разгледа иницијативата н...

Уставниот суд во четврток ќе расправа по иницијативата на „Левица“ за Законот за матичната евиденција

Уставниот суд во четврток ќе расправа по иницијативата на „Левица“ за Законот за матичната евиденција

Скопје, 18 јули 2023 (МИА) - Од Уставниот суд информираат дека наместо утре, во четврток ќе се одржи...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за Здружението „Културен Центар Иван Михајлов - Битола

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за Здружението „Културен Центар Иван Михајлов - Битола"

Скопје, 14 јуни 2023 (МИА) - Уставниот суд денеска ја отфрли иницијатив...

Image

Остани поврзан