• среда, 29 мај 2024
Саудискиот крал Салман бин Абдулазиз на медицински прегледи поради висока температура и болки во зглобовите

Саудискиот крал Салман бин Абдулазиз на медицински прегледи поради висока температура и болки во зглобовите

Дубаи, 19 мај 2024 (МИА) - Кралот на Саудиска Арабија, Салман бин Абдулазиз (88) денеска ќе биде под...

Кралот на Маорите на Нов Зеланд сака на китовите да им даде основни човекови права

Кралот на Маорите на Нов Зеланд сака на китовите да им даде основни човекови права

Велингтон, 28 март 2024 (МИА) – Кралот на Маорите на Нов Зеланд денеска повика на китовите да им се...

Норвешкиот крал Харалд Петти е хоспитализиран во Малезија поради инфекција

Норвешкиот крал Харалд Петти е хоспитализиран во Малезија поради инфекција

Осло, 27 февруари 2024 (МИА) - Норвешкиот крал Харалд Петти е хоспитализиран во Малезија поради инфе...

Кавадарци во потрага по кралица и крал за Тиквешки карневал

Кавадарци во потрага по кралица и крал за Тиквешки карневал

Кавадарци, 4 август 2023 (МИА) - Општина Кавадарци денеска упати јавен повик во потрага по крал и кр...

Норвешкиот крал Харалд за роденден го доби моторот што го возел пред 70 години

Норвешкиот крал Харалд за роденден го доби моторот што го возел пред 70 години

Осло, 22

Кралот и кралицата на Белгија во официјална посета на Грција

Кралот и кралицата на Белгија во официјална посета на Грција

Атина, 2 мај 2022 (МИА) – На поканата на грчката претседателка Катерина Сакеларопулу, кралот и кралицат...

Кралот на Јордан демантира дека користел јавни фондови за купување на куќи во странство

Кралот на Јордан демантира дека користел јавни фондови за купување на куќи во странство

Аман, 4 октомври 2021 (МИА) - Кралот на Јордан, Абдула Втори денеска демантираше дека направил каков би...

Шкотски весник предлага Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на земјата

Шкотски весник предлага Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на земјата

Единбург, 13 јули 2021 (МИА) - Шкотскиот весник „Национал“ предложи селекторот на италијанската репрезе...

Бајден ќе се сретне со кралот на Белгија на 15 јуни

Бајден ќе се сретне со кралот на Белгија на 15 јуни

Брисел, 3 јуни 2021 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден...

Норвешкиот крал Харалд Петти излезе од болница

Норвешкиот крал Харалд Петти излезе од болница

Осло, 28 септември 2020 (МИА) – Норвешкиот крал Харалд Петти денеска излезе од болница, три дена откако...

Протест на сепаратистите за време на посетата на кралската двојка на Каталонија

Протест на сепаратистите за време на посетата на кралската двојка на Каталонија

Мадрид, 20 јули 2020 (МИА) - Стотици приврзаници на независноста на Каталонија денеска протестираа прот...

Кралот Филипе изрази „најдлабоко жалење“ за белгиското колонијално минато во ДР Конго

Кралот Филипе изрази „најдлабоко жалење“ за белгиското колонијално минато во ДР Конго

Брисел, 30 јуни 2020 (МИА) - Белгискиот крал Филипе изрази „најдл...

Националниот ден на Холандија одбележан со подарок за здравствените работници и пациентите

Националниот ден на Холандија одбележан со подарок за здравствените работници и пациентите

Скопје, 28 април 2020 (МИА) - По повод Денот на кралот - Националниот ден на Кралството Холандија, хола...

Image

Остани поврзан