• среда, 19 јуни 2024
Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Приштина, 13 јуни 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља објави дека во...

Ховениер: Акцијата на косовската полиција во Поштанска штедилница не била координирана со партнери

Ховениер: Акцијата на косовската полиција во Поштанска штедилница не била координирана со партнери

Приштина, 21 мај 2024 (МИА) - Американскиот амбасадор во Приштина, Џеф Ховениер денеска изјави дека...

Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ,  останатите полицајци ослободени

Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ, останатите полицајци ослободени

Белград, 18 април 2024 (МИА) - По задржувањето на четворица припадници на косовската полиција, одред...

Српската листа ја повика Владата да ја прогласи полицијата на северот на Косово за терористичка организација

Српската листа ја повика Владата да ја прогласи полицијата на северот на Косово за терористичка организација

Белград, 3 јули 2023 (МИА) - Српската листа ја повика Владата на Србија да ги прогласи специјалните...

Image

Остани поврзан