• сабота, 18 мај 2024

Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ, останатите полицајци ослободени

Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ,  останатите полицајци ослободени

Белград, 18 април 2024 (МИА) - По задржувањето на четворица припадници на косовската полиција, одреден е притвор до 48 часа за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ, за утврдување на фактите и потребните проверки во врска со безбедноста на Република Србија, соопшти српското МВР

Останатите лица се пуштени по безбедносни проверки.

Претходно  беше соопштено дека „четворица припадници на  косовската полиција се задржани во средата при контрола на административниот премин, а еден од нив е приведен“.зш/

Остани поврзан