• среда, 19 јуни 2024
Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ,  останатите полицајци ослободени

Одреден притвор за заменик директорот на косовската полиција, Дејан Јанковиќ, останатите полицајци ослободени

Белград, 18 април 2024 (МИА) - По задржувањето на четворица припадници на косовската полиција, одред...

Во Мексико ослободени 58 од 66 луѓе киднапирани на северот на земјата

Во Мексико ослободени 58 од 66 луѓе киднапирани на северот на земјата

Мексико Сити, 25 март 2024 (МИА) - Мексиканските власти синоќа соопштија дека се пронајдени 58 од 66...

Ослободени сите 287 киднапирани ученици во Нигерија по две недели заробеништво

Ослободени сите 287 киднапирани ученици во Нигерија по две недели заробеништво

Абуџа, 24 март 2024 (МИА) - Ослободени се сите 287 ученици кои на почетокот на март беа киднапирани...

Хамас ослободи две заложнички со руско државјанство

Хамас ослободи две заложнички со руско државјанство

Тел Авив, 29 ноември 2023 (МИА) - Вооруженото крило на палестинската милитантна група Хамас, бригади...

Нигериските сили спасиле 14 од 20 грабнати студенти од универзитет

Нигериските сили спасиле 14 од 20 грабнати студенти од универзитет

Абуџа, 26 септември 2023 (МИА) - Нигериските безбедносни сили спасија 14 од најмалку 20 студенти кои...

МТСП бара да се почитуваат препораките поврзани со работењето за време на топлотниот бран

МТСП бара да се почитуваат препораките поврзани со работењето за време на топлотниот бран

Скопје, 26 јули 2023 (МИА) – Работодавците од јавниот и приватниот сектор се должни да ги ослободат...

Бегај и Мета ја поздравија одлуката и порачаа дека дијалогот е единствен начин за нормализирање на односите Косово-Србија

Бегај и Мета ја поздравија одлуката и порачаа дека дијалогот е единствен начин за нормализирање на односите Косово-Србија

Тирана, 26 јуни 2023 (МИА) - Шефот на албанската држава Бајрам Бегај и неговиот претходник и актуеле...

Kорисниците на социјална помош во Општина Новаци, oслободени од плаќање сметка за комунални услуги 

Kорисниците на социјална помош во Општина Новаци, oслободени од плаќање сметка за комунални услуги 

Новаци, 2 септември 2022 (МИА) - Советот на Општина Новаци донесе одлука со која сите приматели на соци...

Ослободени 76 Украинци во размена на затвореници со Русија

Ослободени 76 Украинци во размена на затвореници со Русија

Киев, 19 април 2022 (МИА) - Во новата размена на затвореници со Русија, ослободени се 76 Украинци, обја...

Мјанмар ослободи 600 приведени демонстранти

Мјанмар ослободи 600 приведени демонстранти

Image

Остани поврзан