• вторник, 25 јуни 2024
Изложба „Циклус 19 II“ на академската уметница Христина Зафировска

Изложба „Циклус 19 II“ на академската уметница Христина Зафировска

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Ликовната изложба „Циклус 19 II“ на академ...

Приведен затвореник кој издржувал казна затвор од две години и девет месеци

Приведен затвореник кој издржувал казна затвор од две години и девет месеци

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Дваесет и тригодишен жител на Кичево баран со потерница е приведен синоќ...

Во Кичево приведен криминалец баран со потерница

Во Кичево приведен криминалец баран со потерница

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Во Кичево вчера во 12.30 часот полициски службеници од ОВР Кичево го при...

Заокружена серијата мурали во духот на заедницата, кои го отворија 19. издание на АКТО фестивалот

Заокружена серијата мурали во духот на заедницата, кои го отворија 19. издание на АКТО фестивалот

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Со последните два мурала во Кичево и Скопје...

Ковачевски: Нашата генерација има задача да не се откаже од европскиот сон за подобра и просперитетна држава

Ковачевски: Нашата генерација има задача да не се откаже од европскиот сон за подобра и просперитетна држава

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Нашата генерација има задача да не се откаже од европскиот сон на земјата...

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работ...

Ахмети од Кичево: На 8 мај да ја зголемиме победата со заокружување на бројот 4

Ахмети од Кичево: На 8 мај да ја зголемиме победата со заокружување на бројот 4

Скопје, 27 април 2024 Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во рамки на активностите за кампањат...

Мицкоски: На 8 мај потребно е масовно да се излезе и да се гласа за промени

Мицкоски: На 8 мај потребно е масовно да се излезе и да се гласа за промени

Скопје, 25 април 2024 Над 180 илјади разлика е доволен показател за само едно, народот е на...

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Кичево, 18 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во работна...

Димитриевски во Кичево: Да градиме реално мултиетничко општество во кое сите имат еднакви права, но и еднакви обврски

Димитриевски во Кичево: Да градиме реално мултиетничко општество во кое сите имат еднакви права, но и еднакви обврски

Кичево, 13 април 2024 (МИА) - Никогаш нема да се согласам со уставни измени кои го редефинираат избо...

Силјановска-Давкова: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Силјановска-Давкова: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Кичево, 11 април 2024 (МИА) - Компромисот треба секогаш да се мери низ призма на нашите државни и на...

Величествена прослава на Акатистот кон Пресвета Богородица во Кичево

Величествена прослава на Акатистот кон Пресвета Богородица во Кичево

Дебар, 6 април 2024 (МИА) - Во манастирот „Пресвета Богородица-Пречиста“ – Кичево, се одржа третиот...

Јакимовски на средби со граѓани во Кичево

Јакимовски на средби со граѓани во Кичево

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовск...

ЦУК: Два активни пожара - по еден во општините Кичево и Гостивар

ЦУК: Два активни пожара - по еден во општините Кичево и Гостивар

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека од седумте вчерашн...

Тројца загинати во сообраќајна несреќа во Кичево

Тројца загинати во сообраќајна несреќа во Кичево

Охрид, 29 март 2024 (МИА) – Три лица загинаа во сообраќајна несреќа што денеска се случи на излезот...

Image

Остани поврзан