• вторник, 16 јули 2024
Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни

Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни

Париз, 10 јули 2024 (МИА) – Во Франција е отворена истрага против сопругата на поранешниот претседат...

Роналдо под истрага на УЕФА за скриена реклама

Роналдо под истрага на УЕФА за скриена реклама

Нион, 5 јули 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо е обвинет за потенцијално скриено рекламирање поради ко...

Германската полиција отвори истрага за претепување на навивач од страна на обезбедувањето на Евро 2024

Германската полиција отвори истрага за претепување на навивач од страна на обезбедувањето на Евро 2024

Франкфурт, 4 јули 2024 (МИА) - Полицијата во Франкфурт отвори истрага по објавувањето на видеото на...

Отворена истрага: Германското МНР неоправдано издавало влезни визи

Отворена истрага: Германското МНР неоправдано издавало влезни визи

Берлин, 27 јуни 2024 (МИА) – Државните обвинителства во Берлин и Котбус покренаа истрага против неко...

Истрагата за смртта на Метју Пери при крај

Истрагата за смртта на Метју Пери при крај

Лос Анџелес, 26 јyни 2024 (МИА) - Истрагата за смртта на американскиот глумец Метју Пери е при крај...

Отворена истрага за тешка телесна повреда со смртни последици во затворот Идризово

Отворена истрага за тешка телесна повреда со смртни последици во затворот Идризово

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) – Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување ист...

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

  Нион, 20 јуни 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави вечерва дека...

Норвешка почна истрага за посвојувањето деца од странство, но тоа сепак е дозволено

Норвешка почна истрага за посвојувањето деца од странство, но тоа сепак е дозволено

Осло, 19 јуни 2024 (МИА) - Норвешка ја зајакна контролата врз посвојувањето деца од странство, но ќе...

ОЈО Скопје отвори истрага против пет лица за масовната тепачка на Ургентен

ОЈО Скопје отвори истрага против пет лица за масовната тепачка на Ургентен

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување ист...

Истрага за двојното убиство во Кратово

Истрага за двојното убиство во Кратово

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување и...

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Љупчо Палевски - Палчо денеска на распит во...

Поведена истрага против седум лица за улична продажба нa дрога во Скопје

Поведена истрага против седум лица за улична продажба нa дрога во Скопје

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донесе наредба за спроведувањ...

МВР: Уапсени 28 лица во криминалистичка истрага за сузбивање на улична продажба на дрога

МВР: Уапсени 28 лица во криминалистичка истрага за сузбивање на улична продажба на дрога

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) – Вкупно 28 лица се лишени од слобода во рамки на криминалистичка истрага...

Ла Лига започна истрага за околу 20 натпревари

Ла Лига започна истрага за околу 20 натпревари

Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) - Шпанска Ла Лига потврди дека нејзиниот оддел за интегритет отвори истраг...

Пике под истрага за корупција

Пике под истрага за корупција

  Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) – Шпанското правосудство објави синоќа дека поранешниот фуд...

Image

Остани поврзан