• среда, 19 јуни 2024
Истрага за полова злоупотреба на немоќно лице во Битола

Истрага за полова злоупотреба на немоќно лице во Битола

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истр...

Ковачки: Градоначалниците на Крива Паланка и Пробиштип и директорката на УЈП вршат злоупотреба на институциите

Ковачки: Градоначалниците на Крива Паланка и Пробиштип и директорката на УЈП вршат злоупотреба на институциите

Скопје, 22 април 2024 Ми јавуваат од терен дека градоначалниците на Пробиштип и на Крива Па...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на тврдењата на пратеничката од СДСМ Даниела Колева дека се злоупотребуваат болни лица

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на тврдењата на пратеничката од СДСМ Даниела Колева дека се злоупотребуваат болни лица

Скопје, 11 април 2024  На измислиците на СДС им нема крај. Лага до лага, фабрикација до...

Уапсени 22 лица во рамките на истрагата за злоупотреба на фондовите на ЕУ за помош во пандемијата

Уапсени 22 лица во рамките на истрагата за злоупотреба на фондовите на ЕУ за помош во пандемијата

Брисел, 4 април 2024 (МИА) - Во акција на полициите на Италија, Австрија, Романија и Словачка денеск...

Албанија: По налог на СПАК уапсен Јорго Горо,  в.д. градоначалник на Химара

Албанија: По налог на СПАК уапсен Јорго Горо,  в.д. градоначалник на Химара

Тирана, 24 март 2024 (МИА) - По налог на албанското  Специјално обвинителство против организира...

Италија отвори истрага против дигиталната платформа Букинг.ком

Италија отвори истрага против дигиталната платформа Букинг.ком

Рим, 22 март 2024 (МИА) - Италијанската агенција за заштита на конкуренцијата соопшти денеска дека п...

Кривична пријава за матичар од Скопје за злоупотреба на службена положба

Кривична пријава за матичар од Скопје за злоупотреба на службена положба

Скопје, 21 март 2024 (МИА) - СВР Скопје - Единица за економски и компјутерски криминал - Одделение з...

Велковски: Добив сознанија за 2.252 незаконски исплати на средства за социјална помош и пензија (ДПЛ)

Велковски: Добив сознанија за 2.252 незаконски исплати на средства за социјална помош и пензија (ДПЛ)

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Министерот за труд и социјална политика во техничката Влада, Ѓоко Велко...

Лефков: Пендаровски велеше да не се користат државни ресурс за партиски цели, а сега тој ги злоупотребува за претседателската кампања

Лефков: Пендаровски велеше да не се користат државни ресурс за партиски цели, а сега тој ги злоупотребува за претседателската кампања

Скопје, 18 март 2024  Стево Пендаровски велеше дека не смее ниту еден државен ресурс, д...

ЗНМ, ССНМ и СЕММ: Предупредување за ризик од злоупотреба на јавни пари во онлајн просторот за време на претстојните избори

ЗНМ, ССНМ и СЕММ: Предупредување за ризик од злоупотреба на јавни пари во онлајн просторот за време на претстојните избори

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Платеното политичко рекламирање и понатаму...

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и попречување на правдата

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и попречување на правдата

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Струмица до Ос...

Три четвртини од граѓаните преземаат мерки за сајбер безбедност, најмногу загрижени за злоупотреба на личните податоци

Три четвртини од граѓаните преземаат мерки за сајбер безбедност, најмногу загрижени за злоупотреба на личните податоци

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Приближно три четвртини или 72,5 отсто...

Полицијата го извести ОЈО за злоупотребени фотографии на девојчиња од страна на деветтоодделенци во Кавадарци

Полицијата го извести ОЈО за злоупотребени фотографии на девојчиња од страна на деветтоодделенци во Кавадарци

Кавадарци, 19 октомври 2023 (МИА) - Полицијата поднесе писмено известување до ОЈО за настанот со зло...

ЕУ фондовите се повеќе се злоупотребуваат, предупредуваат ревизорите

ЕУ фондовите се повеќе се злоупотребуваат, предупредуваат ревизорите

Брисел, 6 октомври 2023 (МИА) - Трката за трошење на средствата на Европската унија пред истекот на...

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување

Скопје,3 октомври 2023 (МИА) - МВР соопшти дека е доставена кривична пријава против А.А., вработен П...

Image

Остани поврзан