• понеделник, 20 мај 2024
Рејндерс, Берсет и Сар кандидати за нов генерален секретар на Советот на Европа 

Рејндерс, Берсет и Сар кандидати за нов генерален секретар на Советот на Европа 

Брисел, 26 март 2024 (МИА) - Еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс, донеодамнешниот швајцарски мини...

Османи: Нов конкурс за избор на генерален секретар на Советот за регионална соработка, првпат нашата држава ќе има свој кандидат

Османи: Нов конкурс за избор на генерален секретар на Советот за регионална соработка, првпат нашата држава ќе има свој кандидат

Скопје, 12 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска информираше дека е...

И Франција го поддржува Руте за нов генерален секретар на НАТО

И Франција го поддржува Руте за нов генерален секретар на НАТО

Париз, 22 февруари 2024 (МИА) – И Франција го поддржува именувањето на холандскиот премиер во замину...

Честитка на генералниот секретар на СДСМ Зечевиќ по повод Свети Сава

Честитка на генералниот секретар на СДСМ Зечевиќ по повод Свети Сава

Скопје, 27 јануари 2024  По повод празникот Свети Сава, генералниот секретар на СДСМ, М...

Наталиа Илиевска Божиновска нов генерален секретар на ФФМ

Наталиа Илиевска Божиновска нов генерален секретар на ФФМ

Скопје, 12 јули 2023 (МИА) – Нов генерален секретар на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) од...

Фредериксен: Продолжувањето на мандатот на Столтенберг би била навистина добра одлука

Фредериксен: Продолжувањето на мандатот на Столтенберг би била навистина добра одлука

Копенхаген, 15 јуни 2023 (МИА) - Данската премиерка Мете Фредериксен изјави дека продолжувањето на м...

Волстрит џурнал: Полска ја блокира кандидатурата на данската премиерка за функцијата генерален секретар на НАТО

Волстрит џурнал: Полска ја блокира кандидатурата на данската премиерка за функцијата генерален секретар на НАТО

Варшава, 14 јуни 2023 (МИА) - Полска ќе се спротивстави на именувањето...

Валас: Би било фантастично да станам генерален секретар на НАТО

Валас: Би било фантастично да станам генерален секретар на НАТО

Лондон, 18 мај 2023 (МИА) - Британскиот министер за одбрана Бен Валас изрази интерес да го наследи г...

Шведски медиуми тврдат дека Андреј Пленковиќ е сериозен кандидат за шеф на НАТО

Шведски медиуми тврдат дека Андреј Пленковиќ е сериозен кандидат за шеф на НАТО

Загреб, 7 април 2023 (МИА) - Мандатот на генералниот секретар на НАТО Ј...

ЕК: Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар на НАТО

ЕК: Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар на НАТО

Брисел, 1 април 2023 (МИА)  - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен не е...

„Сан“: Фон дер Лајен  кандидатка за генерален секретар на НАТО

„Сан“: Фон дер Лајен кандидатка за генерален секретар на НАТО

Лондон, 1 април 2023 (МИА) - Бри...

ДПА избра ново Претседателство, четворица потпретседатели и генерален секретар

ДПА избра ново Претседателство, четворица потпретседатели и генерален секретар

Тетово, 28 август 2022 (МИА) - Демократската партија на Албанцит...

ОПЕК ќе ја разгледува кандидатурата за нов генерален секретар

ОПЕК ќе ја разгледува кандидатурата за нов генерален секретар

Виена, 3 јануари 2022 (МИА) - Министрите на Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) денеск...

Агнес Каламард именувана за генерален секретар на Амнести Интернешнл

Агнес Каламард именувана за генерален секретар на Амнести Интернешнл

Image

Остани поврзан