• среда, 19 јуни 2024
Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Поради технички зафати во електро - дистрибутивната мрежа, утре без елек...

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) — Центарот за управување со кризи информира дека на Единствениот повикувач...

Младите и пчеларството во фокусот на одбележувањето на Светскиот ден на пчелата

Младите и пчеларството во фокусот на одбележувањето на Светскиот ден на пчелата

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) -  Светски ден на пчелата - 20 Мај годин...

Битиќи: Не смееме да дадеме шанса ВМРО-ДПМНЕ да ја загрози европската иднина

Битиќи: Не смееме да дадеме шанса ВМРО-ДПМНЕ да ја загрози европската иднина

Скопје, 30 април 2024 „Потребно е СДСМ да биде водечкиот глас во Владата и во Собранието, по...

Мисајловски: На 8 мај да ставиме печат на една голема историска победа

Мисајловски: На 8 мај да ставиме печат на една голема историска победа

Скопје, 30 април 2024  Денеска сме повторно во Гази Баба, како и секогаш во Гази Баба с...

Мицкоски: Власта подготвува сценарија за изигрување на волјата на народот

Мицкоски: Власта подготвува сценарија за изигрување на волјата на народот

Скопје,21 април 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од предизборниот митин...

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски компании

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски ко...

Скопје, 20 април 2024   „Владата на СДСМ ја врати евтината тарифа на струјата,...

Градоначалничката на Скопје изврши увид во реконструкцијата на водоводна мрежа во општина Гази Баба

Градоначалничката на Скопје изврши увид во реконструкцијата на водоводна мрежа во општина Гази Баба

СООПШТЕНИЕ Скопје, 19 април 2024 Град Скопје денес реализира уште е...

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општи...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ линеарно ќе ги покачи пензиите за 5.000 денари на сите пензионери

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ линеарно ќе ги покачи пензиите за 5.000 денари на сите пензионери

Скопје, 10 април 2024 Пред се би сакал да го честитам денешниот празник Рамазан Бајрам, да п...

Во угостителски објекти во Гази Баба, пронајдена дрога, се точело алкохол на малолетници

Во угостителски објекти во Гази Баба, пронајдена дрога, се точело алкохол на малолетници

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје во содејство со трудова инспекција,...

Бојмацалиев: 27 милиони денари вложени во објектот на ЕВР Гази Баба

Бојмацалиев: 27 милиони денари вложени во објектот на ЕВР Гази Баба

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев,...

Без вода дел од општините Гази Баба и Кисела Вода

Без вода дел од општините Гази Баба и Кисела Вода

Скопје, 13 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 10:15 часот се дел од корисниците од улицата „...

Арсовска изврши увид во реконструкција на водоводна мрежа во општина Гази Баба

Арсовска изврши увид во реконструкција на водоводна мрежа во општина Гази Баба

9 март 2024  Почитувани,

Дел од општина Гази Баба без вода

Дел од општина Гази Баба без вода

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 10 часот се дел од кори...

Image

Остани поврзан