• недела, 14 јули 2024
Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смет...

Петрова со осврт на објавените податоци од страна на Министерството за финанси за јавниот долг

Петрова со осврт на објавените податоци од страна на Министерството за финанси за јавниот долг

Скопје, 1 мај 2024  Конечно, Министерството за финансии вчера во објавата на податоците...

Агелер:  Ништо нема да се постигне со негласање

Агелер: Ништо нема да се постигне со негласање

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Северна Македонија...

АВМУ со осуда на објава на Апасиев на фејсбук

АВМУ со осуда на објава на Апасиев на фејсбук

Склопје, 12 април 2024 Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува повто...

Хакирана фејсбук страницата на Македонскиот дипломатски синдикат

Хакирана фејсбук страницата на Македонскиот дипломатски синдикат

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Македонскиот дипломатски синдикат соопшти...

Тошковски: Одлуката на Владата со која беа поништени пет наредби донесени од моја страна е скандалозна и спротивна на законите

Тошковски: Одлуката на Владата со која беа поништени пет наредби донесени од моја страна е скандалозна и спротивна на законите

Скопје, 13 март 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи во техничка...

Трипуновски: Нудиме брзо решение за спорните договори за земјоделското земјиште

Трипуновски: Нудиме брзо решение за спорните договори за земјоделското земјиште

Скопје, 5 март 2024 Само и единствено заради решавање на егзистенцијалната судбина на повеќе...

Силјановска Давкова: Народот легитимира, народот делегитимира

Силјановска Давкова: Народот легитимира, народот делегитимира

Скопје, 3 март 2024 (МИА)  - Голема благодарност за поддршката! Мислам дека е во прашање човечк...

АХВ: На фејсбук страницата „Zeolit MK“ нелегално се продава „Zeo Medic“, производот не е одобрен и нема гаранција дека е безбеден

АХВ: На фејсбук страницата „Zeolit MK“ нелегално се продава „Zeo Medic“, производот не е одобрен и нема гаранција дека е безбеден

Скопје, 14 февруари 2024 (МИА) - На фејсбук страницата „Zeolit MK“ неле...

Лога:  На сила е одлуката да одиме сами на избори

Лога: На сила е одлуката да одиме сами на избори

Скопје, 3 февруари 2024 (МИА) - Откако претседателот на Алијанса за Алб...

Таравари: АА ќе и се приклучи на албанската опозиција

Таравари: АА ќе и се приклучи на албанската опозиција

Скопје, 3 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанцит...

Таравари за МИА: Имаше разговори да бидам претседателски кандидат, но не сум заинтересиран (ДПЛ)

Таравари за МИА: Имаше разговори да бидам претседателски кандидат, но не сум заинтересиран (ДПЛ)

Скопје, 1 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари во куса изј...

Спасовски: Оставам наследство кое ќе служи како солидна основа за идните успеси

Спасовски: Оставам наследство кое ќе служи како солидна основа за идните успеси

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - Затворајќи го ова поглавје, сметам дека оставам наследство кое ќе сл...

Јанушев на состанокот на Парламентарното Собрание на ОБСЕ информирал за претстојните избори и идното делување на ВМРО-ДПМНЕ

Јанушев на состанокот на Парламентарното Собрание на ОБСЕ информирал за претстојните избори и идното делување на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 29 ноември 2023 Денес присуствував на состанокот на Бирото на Парламентарното собран...

Премиерот Ковачевски со честитка по повод 13 Ноември- Денот на ослободувањето на Скопје

Премиерот Ковачевски со честитка по повод 13 Ноември- Денот на ослободувањето на Скопје

Скопје, 13 ноември 2023 (МИА) - Заедништвото ги обединило нашите борци...

Image

Остани поврзан