• понеделник, 20 мај 2024
Баер собори рекорд на Јувентус, сега го „брка“ Селтик: „Фармацевтиците“ се непоразени на 44 натпревари

Баер собори рекорд на Јувентус, сега го „брка“ Селтик: „Фармацевтиците“ се непоразени на 44 натпревари

Леверкузен, 19 април 2024 (МИА) - Фудбалерите на Баер Леверкузен со ремито против Вест Хем во четврт...

Шкотското дерби меѓу Селтик и Ренџерс од идната сезона повторно со гостински навивачи

Шкотското дерби меѓу Селтик и Ренџерс од идната сезона повторно со гостински навивачи

  Глазгов, 29 март 2024 (МИА) – Навивачите на шкотските фудбалски гиганти Ренџерс и Сел...

Селтик прв пат по 17 години два пати поразен од Хартс

Селтик прв пат по 17 години два пати поразен од Хартс

  Единбург, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Селтик испуштија можност да го прескокна...

Харт на лето става крај на голманската кариера

Харт на лето става крај на голманската кариера

  Глазгов, 22 февруари 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски голман Џо Харт ќе ја заврши ка...

Селтик ги суспендираше сезонските билети на навивачка група која ја поддржуваше Палестина

Селтик ги суспендираше сезонските билети на навивачка група која ја поддржуваше Палестина

Глазгов, 1 ноември 2023 (МИА) - Претставниците на навивачката група на шкотскиот фудбалски клуб Селт...

Селтик објави две нови засилувања

Селтик објави две нови засилувања

Глазгов, 19 јули 2022 (МИА) - Шкотскиот фудбалски клуб Селтик објави дека го заврши двојното засилување...

Шкотските власти бараат истрага за подготовките на Селтик во Дубаи

Шкотските власти бараат истрага за подготовките на Селтик во Дубаи

Единбург, 6 јануари 2021 (МИА) - Вицепремиерот и министер за образование во шкотската Влада, Џон Свини,...

Селтик не може да се пласира во групната фаза од Лигата на шампионите уште од 2017 година

Селтик не може да се пласира во групната фаза од Лигата на шампионите уште од 2017 година

Глазгов, 27 август 2020 (МИА) – Шкотскиот фудбалски гигант Селтик синоќа загуби со 2:1 од унгарски Фере...

Image

Остани поврзан