• среда, 17 јули 2024
Ботас: Едногодишен договор со Мерцедес не е она што го сакам или ми треба

Ботас: Едногодишен договор со Мерцедес не е она што го сакам или ми треба

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) - Возачот на Заубер, Валтери Ботас изјави дека бара долгорочен проект од...

Хамилтон: Мерцедес е на својот максимум, ни требаат новини за да се бориме со најдобрите

Хамилтон: Мерцедес е на својот максимум, ни требаат новини за да се бориме со најдобрите

Лондон, 24 јуни 2024 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, зборуваше за потенцијалот на негови...

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Бракли, 17 мај 2024 (МИА) - Позицијата во Мерцедес што Луис Хамилтон ќе ја ослободи на крајот од сез...

Хамилтон за второто место на спринтот во Кина: Ова е најдобриот резултат што сум го постигнал по подолго време

Хамилтон за второто место на спринтот во Кина: Ова е најдобриот резултат што сум го постигнал по подолго време

Шангај, 20 април 2024 (МИА) - Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изрази задоволство од пласманот на...

„РејсингЊуз365“: Сајнц преговара со Мерцедес за договор 1+1

„РејсингЊуз365“: Сајнц преговара со Мерцедес за договор 1+1

Лондон, 16 април 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Карлос Сајнц може да потпише краткорочен договор со...

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Бракли, 6 април 2024 (МИА) - Иднината на светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен останува под...

Волф ги кажа кандидатите од кои ќе ја бира замената за Хамилтон

Волф ги кажа кандидатите од кои ќе ја бира замената за Хамилтон

Лондон, 28 март 2024 (МИА) - Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека размислува за четири кандидат...

Верстапен: Годи кога знаете дека Мерцедес се интересира за вас

Верстапен: Годи кога знаете дека Мерцедес се интересира за вас

Лондон, 21 март 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен го сподели своето мислење за интерес...

Претставници на Саинц почнаа преговори со Мерцедес

Претставници на Саинц почнаа преговори со Мерцедес

Бракли, 15 март 2024 (МИА) - Претставниците на Карлос Саинц стапиле во контакт со Мерцедес и веќе се...

Волф: Мерцедес ќе се обиде да се врати на Големата награда на Саудиска Арабија

Волф: Мерцедес ќе се обиде да се врати на Големата награда на Саудиска Арабија

Лондон, 6 март 2024 (МИА) – Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф, го нарече настапот на тимот в...

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Мерцедес нема да избрзува со одлуката за заменикот на Хамилтон

Бракли, 4 март 2024 (МИА) - Директорот на Ф1 тимот на Мерцедес, Тото Волф, повтори дека тимот нема д...

Волф: Се надевам дека ќе поминам уште 30 години во Мерцедес

Волф: Се надевам дека ќе поминам уште 30 години во Мерцедес

Берлин, 21 февруари 2024 (МИА) - Извршниот директор и косопственик на Формула 1 тимот Мерцедес не пл...

Алонсо е во списокот на Мерцедес за замена на Хамилтон

Алонсо е во списокот на Мерцедес за замена на Хамилтон

Бракли, 19 февруари 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо е на списокот на возачи на Мерцедес од кои треба да...

Хамилтон: Помотивиран сум од било кога да завршам со Мерцедес на врвот

Хамилтон: Помотивиран сум од било кога да завршам со Мерцедес на врвот

Лондон, 15 февруари 2024 (МИА) – Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон на крајот на годи...

Мерцедес го претстави болидот за сезоната 2024

Мерцедес го претстави болидот за сезоната 2024

Лондон, 14 февруари 2024 (МИА) - Мерцедес го промовира својот нов болид за сезоната во Формула 1 202...

Image

Остани поврзан