• среда, 19 јуни 2024
ПП Левица: Тарифата на нотарите енормно зголемена

ПП Левица: Тарифата на нотарите енормно зголемена

Скопје, 18 јуни 2024  Министерот за правда во заминување, Кренар Лога, неколку дена...

Левица: Шест години Преспански договор - сè подалеку од ЕУ, сè поблиску до бугаризација

Левица: Шест години Преспански договор - сè подалеку од ЕУ, сè поблиску до бугаризација

17 јуни 2024  Со Преспанскиот договор, владејачките елити од двете страни на границата,...

Левица оддаде почит по повод 81 година од стрелањето на 12-те ваташки младинци 

Левица оддаде почит по повод 81 година од стрелањето на 12-те ваташки младинци 

16 јуни 2024 Делегација на Левица ЛО Кавадарци, придружувана од членови на ЛО Богданци...

„Охрид SOS“: ДИЖС повторнo се прогласува за ненадлежен за тампонирањето на охридското крајбрежје

„Охрид SOS“: ДИЖС повторнo се прогласува за ненадлежен за тампонирањето на охридското крајбрежје

Охрид, 11 јуни 2024 (МИА) – Граѓанската иницијатива „Охрид SOS“ до надлежните инспекторати, вклучите...

Левица: „Мајскиот договор“ е противуставен

Левица: „Мајскиот договор“ е противуставен

Скопје, 11 јуни 2024 Врската помеѓ...

Левица: ФЕНИ ќе почне со работа на штета на вработените , бараме национализација

Левица: ФЕНИ ќе почне со работа на штета на вработените , бараме национализација

10 јуни 2024  Стартот на производство во тенденциозно ограбениот од офшор компании...

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Левица: Средбата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ поминала со успешно пазарење кое се одрази со поддршка на Законот за реорганизација на државната управа

Скопје, 8 јуни 2024  ДПМНЕ молкум ја одби условната поддршка на Левица за реорганизациј...

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - На конститутивната седница на Собранието на Република Северна Македонија...

Пратеничката група на Левица бара да се констатира престанок на мандатот на пратеникот Талат Џафери

Пратеничката група на Левица бара да се констатира престанок на мандатот на пратеникот Талат Џафери

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Пратеничката група на Левица денеска до претседателот на Собранието подн...

Одржана трибина со лозарите од Левица - Кавадарци во организација на ЛИ ,,Рацин

Одржана трибина со лозарите од Левица - Кавадарци во организација на ЛИ ,,Рацин"

Скопје, 2 јуни 2024  „Работникот, лозарот и општествените уредувања на Македонија“...

Јанчев: Место дома да произведуваме храна, на полето никнуваат згради и фотоволтаици

Јанчев: Место дома да произведуваме храна, на полето никнуваат згради и фотоволтаици

Скопје, 1 јуни 2024 Нам цело поле ни е празно. Пелагонија е празна, Струмичко-радовишката ко...

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024  Изразуваме жалење што ДУИ денес потвр...

Левица: Само шесте пратеника на Левица гласаа против Африм Гаши

Левица: Само шесте пратеника на Левица гласаа против Африм Гаши

Скопје, 28 мај 2024  На денешната Собраниска седница,...

Апасиев: Левица ќе биде деконструктивна опозиција 

Апасиев: Левица ќе биде деконструктивна опозиција 

27 мај 2024  ​​​​​За пасокизацијата на СДС и за тоа каква опозиција ќе биде Левица...

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Скопје, 27 мај 2024  Почитува...

Image

Остани поврзан